Björn Hlynur Haraldsson

Björn Hlynur Haraldsson

Celé jméno: Björn Hlynur Haraldsson
Místo narození: Reykjavík, Island
Známé projekty: The Borgias, Fortitude, Ófærð, The Witcher

Datum narození: 8.12.1974 (48 let)

Björn Hlynur Haraldsson je islandský herec a režisér, který se narodil roku 1974. Hereckou kariéru zahájil roku 2002 rolí ve filmu Reykjavik Guesthouse: Rent a Bike, přičemž až dodnes se věnuje především filmovým rolím.

Velkých rolí se dočkal například v islandských snímcích Strákarnir okkar, Severní blata, Malebná svatba, Královská cesta a Město mafie. Co se týče seriálů, velké role měl například v domovských projektech Hamarinn a Hraunið.

Roku 2013 se dokázal poprvé prosadit v zahraničí, když byl obsazen do seriálu The Borgias, ve kterém si zahrál Giana Paola Baglioniho. Dále jsme ho v letech 2015–2018 mohli vidět v seriálu Fortitude, kde se pravidelně objevoval jako Eric Odegard. Prosadil se i díky rolím Traustiho Einarssona, kterého si v letech 2015–2019 zahrál v seriálu Ófærð, a Eista Tuirseacha, kterého ztvárnil v seriálu The Witcher.

Kromě práce před kamerou se někdy věnuje i práci za ní. Podařilo se mu například natočit dvě epizody minisérie Ferðalok či filmy Blóðberg a Homecoming.

Podle všeho se jedná o velkého srandistu. Když herec natáčel seriál The Witcher, tak představitelka Ciri, herečka Freya Allan, o něm prohlásila, že je doslova nejvtipnějším mužem na Zemi.

Foto: RÚV


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Witcher Eist Tuirseach 2019 2019 1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů