Brett Butler

Brett Butler

Celé jméno: Brett Anderson
Místo narození: Montgomery, Alabama, USA
Známé projekty: Grace Under Fire, Anger Management

Datum narození: 30.1.1958 (65 let)

Brett Butler je americká herečka a komička, která se narodila roku 1958 ve státě Alabama. Má celkem čtyři mladší sestry. Ještě před zahájením kariéry se věnovala práci servírky. Hereckou kariéru odstartovala roku 1988 epizodní seriálovou rolí.

Její první velkou rolí je postava Grace Kelly, kterou si zahrála v seriálu Grace Under Fire. Jednalo se o hlavní roli tohoto seriálu, a proto na sebe dokázala pořádně upozornit. Roli se věnoval v letech 1993–1998.

Během následujících let však z televize vymizela, protože se přestala zajímat o nové role. Zřejmě díky úspěchu seriálu Grace Under Fire propadla návykovým látkám. Zároveň herečka měla velké deprese. Až roku 2008 se dokázala dát do kupy, kdy otevřeně promluvila o své závislosti.

Roku 2012 se jí povedl menší comeback. Byla totiž obsazena do seriálu The Young and the Restless jako Beth Hortense. Zároveň se i začala objevovat v seriálu Anger Management, kde vystupovala až do roku 2014. Dále se objevila i v seriálech How to Get Away with Murder, The Leftovers a The Walking Dead.

V letech 1978–1981 byl jejím manželem Charles Michael Wilson. Následně si roku 1987 vzala za muže Kena Ziegera, se kterým se rozvedla roku 1999.

Foto: ABC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Walking Dead Tammy Rose Sutton 2018 2019 1
Anger Management Brett 2012 2014 2

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů