Chipo Chung

Chipo Chung

Celé jméno: Chipo Tariro Chung
Místo narození: Dar es Salaam, Tanzánie
Známé projekty: Camelot, A.D., Into the Badlands

Datum narození: 17.8.1977 (46 let)

Chipo Tariro Chung je zimbabwská herečka a aktivistka žijící v Londýně. Narodila se v roce 1977 jako uprchlík v Dar es Salaam v Tanzánii. Z poloviny je Zimbabwanka z klanu Mberengwa a z druhé Číňanka. Její jméno „Chipo“ znamená v jazyce Shona „dar“. První dva roky žila v uprchlických táborech v Mozambiku spolu s tisíci mladých lidí, kteří utekli před válkou v budoucí Rhodesii.

Vyrostla v Harare, kde chodila na střední školu Dominican Convent a zapojila se do hraní v divadelní společnosti Over the Edge. V osmnácti letech se přestěhovala do Spojených států, kde její matka pracovala pro Spojené národy.

Prvně studovala režii na Yaleu a poté herectví na Královské akademii dramatického umění (RADA) v Londýně, kterou vystudovala v roce 2003. Její divadelní hry zahrnují politické Talking to Terrorists, The Overwhelming a Fallujah, ale také klasické hry jako Phedre či Epidavros.

Z jejích prvních televizních rolí můžeme v roce 2007 zmínit Doctor Who, kde se objevila ve dvou dílech. První opakující roli dostala v roce 2011 jako Vivian, služku na hradě krále Uthera, který pracuje pro Morgan, sestru krále Artuše, v historickém romantickém seriálu Camelot. V roce 2015 vyhrála roli Maří Magdalény v seriálu A.D.. V roce 2017 si prvně zahrála v sedmi dílech Absentia agentku Whitmanovou a poté se začala objevovat v podpůrné, ale důležité, roli v druhé a třetí řadě Into the Badlands jako Mistr.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Into the Badlands Mistr 2017 2019 2

Filtr seriálů