Christina Applegate

Christina Applegate

Celé jméno: Christina Applegate
Místo narození: Hollywood, Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: Married with Children, Zprávař, Samantha Who?

Datum narození: 25.11.1971 (52 let)

Christina Applegate je známá americká herečka, která se narodila roku 1971 v Los Angeles. Jejím otcem je hudební producent Robert William Applegate, zatímco její matka Nancy Lee Priddy je herečka a zpěvačka. Brzy po jejím narození se její rodiče rozvedli, a tak malá Christina žila pouze se svou matkou. Díky otcově druhému manželství má dva nevlastní sourozence (sestru Alisu a bratra Kylea).

K herectví se dostala už ve svých třech měsících, kdy si zahrála miminko v seriálu Days of Our Lives. Herectví si následně oblíbila už v útlém věku, a proto se mu začala pravidelně věnovat už od svých desíti let. Během krátkého studia na střední škole se objevila například v seriálech Washingtoon či Heart of the City.

Láska k herectví byla tak velká, že se rozhodla zanechat školy. Nakonec se ukázalo, že udělala dobře, protože brzy poté se jí podařilo získat roli Kelly Bundy v seriálu Married with Children. Zde jako jedna z hlavních postav hrála po jedenáct let dceru ústřední postavy. Dosud se jedná o její největší a nejznámější roli.

Applegate je seriálovou i filmovou herečkou. Během natáčení seriálu Married with Children se například objevila ve filmech Ulice, Divoký Bill, Mars útočí! a Maffiósso. Poté jsme si ji mohli všimnout ve snímcích Návštěvníci: Cesta do Ameriky, Prostě sexy, Letuška 1. třídy, Krádež legendy, Přežít Vánoce, Máš padáka!, Rocker, Dál než se zdálo a Bláznivá dovolená. Známa je také díky roli Veronicy Corningstone, kterou si zahrála ve dvou dílech ZprávařeWillem Farrellem.

Po úspěchu Married with Children si v letech 1998–2000 zahrála hlavní postavu Jesse Warner v seriálu Jesse. V letech 2002–2003 si zahostovala v seriálu Friends, v letech 2007–2009 si zahrála další hlavní roli, tentokrát v seriálu Samantha Who? a v letech 2011–2012 se pravidelně objevovala v seriálu Up All Night jako Reagan Brinkley.

Roku 2001 si vzala za muže herce Johnathona Schaeche, se kterým se však roku 2007 rozvedla. Poté začala chodit s hudebníkem Martynem LeNoblem, kterého si vzala roku 2013. Ještě před sňatkem se jim roku 2011 narodila dcera Sadie Grace.

Applegate je vegetariánkou. Roku 2008 jí byla diagnostikována rakovina prsu, ale hned téhož roku svou nemoc přemohla. Přispívá na spoustu charit, je velkou ochránkyní zvířat a mimo jiné investovala do boje proti rakovině prsu. Všichni jí přezdívají Kiki.

Foto CC BY 2.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Friends Amy Green 2002 2003 2

Filtr seriálů