Christopher Meloni

Christopher Meloni

Celé jméno: Christopher Peter Meloni
Místo narození: Washington, D.C., Kolumbie, USA
Známé projekty:

Datum narození: 2.4.1961 (62 let)

Christopher Meloni se narodil 2. dubna 1961 ve Washinghtonu, D.C. v Kolumbii a je nejmladší ze tří dětí (má bratra a sestru). Jeho matka Cecilie se stará o domácnost a jeho otec Charles Robert se zabývá endokrinologií. Jeho mateřský rodový původ je francouzský a kanadský a původ jeho otce je z Itálie konkrétně ze Sardinie. Christopher studoval školu ST. Stephen v Alexandrii ve Virginii a hrál ve fotbalovém týmu. Studoval herectví na univerzitě v Coloradu v Boulderu. V roce 1983 absolvoval s titulem v oboru dějin a po skončení studia se přestěhoval do New Yorku, kde se rozhodl studovat se Sanfordem Meisnerem v Neighbordhood Playhouse známém také jako Centrum pro mediální umění.

Christopher nejdříve pracoval jako stavební dělník, než přešel na hereckou dráhu. Pracoval také jako vyhazovač, barman a osobní trenér. Objevil se v několika reklamách, než se dostal k seriálům a rolím ve filmech. Jeho první rolí, kde ho můžeme poznat, byla role mafiána v thrilleru Bound v roce 1996. Také se objevil ve filmech jako Dinosaurs v roli Spikea kamaráda Robbieho Sinclaira a ve známém filmu Runaway Bride jako snoubenec Julii Roberts.

V letech 1998 – 2003 ztvárnil postavu Chrise Kellera bisexuálního kriminálníka v seriálu Oz od stanice HBO. Producent seriálu Law & Order najal Christophera, aby zahrál postavu Elliota StableraLaw & Order: Special Victims Unit v roce 1999, takže se objevoval jak v tomto seriálu, tak i v seriálu Oz, dokud nebyl později v roce 2003 seriál ukončen. Byl nominován na cenu Emmy v roce 2006 v kategorii Vynikajícího herce v hlavní roli v drama seriálu za jeho roli Elliota. V květnu 2011 se rozhodl ze seriálu odejít po 12 řadě kvůli neúspěšné domluvě se změnami ve smlouvě.

V červenci 2009 ztvárnil postavu z DC Comics Hala Jordana /Greena Lanterna v animovaném filmu Green Lantern: First Fight a v listopadu 2011 bylo oznámeno, že se domlouvá se stanicí HBO na páté sérii True Blood, aby si zahrál velmi silného upíra, což se nakonec splnilo. Stal se hlavní postavou Romanem pro pátou sérii, jenž držel v rukách osud postav, Billa a Erica. V DC už nebyl žádným nováčkem po účinkování v Green Lantern: First Fight a zahrál si v role 2013 v prvním filmu se Supermanem ve slibovaném sdíleném DC univerzu Man of Steel.. V seriálu Pose se objevil v roce 2018 ve dvou epizodách, konkrétně Pink Slip a The FeverIn.

Foto: NBC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Law & Order: Organized Crime Elliot Stabler 2021 2023 3
Harley Quinn James Gordon 2019
The Handmaid's Tale Vyšší velitel Winslow 2019 2019 1
True Blood Roman Zimojic 2012 2012 1
Law & Order: Special Victims Unit Elliot Stabler 1999 2023 15

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů