Darcy Rose Byrnes

Darcy Rose Byrnes

Celé jméno: Darcy Rose Byrnes
Místo narození: Burbank, Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: The Young and the Restless, Desperate Housewives

Datum narození: 4.11.1998 (24 let)

Darcy Rose Byrnes je americká herečka, zpěvačka a textařka, která se narodila roku 1998 v Los Angeles. Herectví se věnuje prakticky od kolébky, protože se v televizi objevila už jako jednoroční dítě. Pravidelněji se herectví začala věnovat od svých tří let, kdy vystupovala v divadlech i reklamách. Kromě toho se jako malá věnovala i tanci.

Její profesionální kariéra odstartovala už roku 2003, kdy se začala objevovat v různých seriálech. Zpočátku je známá především díky seriálu The Young and the Restless, kde v letech 2003–2008 vystupovala jako Abby Carlton Newman.


Roku 2007 měla velkou roli v mysteriózním thrilleru Černý pátek. Následně na sebe upozornila rolí Lucy Zinman, kterou si roku 2008 zahrála v sitcomu How I Met Your Mother. Poté se objevila v seriálu Desperate Housewives, ve kterém si zahrála Penny Scavo.

V průběhu nadcházejících let se sice herectví věnovala i nadále, ale spíše začala dabovat animované postavy. Mezi její poslední velké hrané role patří postavy Elena ze seriálu Winx Club a Harper Schapira ze seriálu Big Shot.

Jak bylo zmíněno výše, její hlas jsme v poslední době mohli zaslechnout například v seriálech Avatar: The Legend of Korra, Sofia the First, Spirit Riding Free, Go! Vive a Tu Manera a Spirit Riding Free: Riding Academy.

Jejími rodiči jsou herci C.J. Byrnes a Cathy D'Arcy. Herečka má americké a irské občanství a umí hrát na klavír, kytaru, ukulele, flétnu a další hudební nástroje. Na svém kontě má více jak 200 napsaných pís­ní.

Foto CC BY-SA 4.0 Wikiwikiq, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
How I Met Your Mother Lucy Zinman 2008 2008 2

Filtr seriálů