Domenick Lombardozzi

Domenick Lombardozzi

Celé jméno: Domenico Lombardozzi
Místo narození: Bronx, New York, USA
Známé projekty: The Wire, Breakout Kings, Rosewood

Datum narození: 25.3.1976 (47 let)

Domenick Lombardozzi je americký herec, který se narodil roku 1976 v New Yorku. Je synem italských rodičů a má dva starší sourozence. Kariéru odstartoval roku 1993, kdy byl obsazen Robertem De Nirem do filmu Příběh z Bronxu, kde si zahrál Nickyho Zera.

Jeho skutečná kariéra však začala až roku 1997, kdy se na herectví soustředil už pravidelně. Zpočátku získával především menší seriálové i filmové postavy. Nejčastěji hrál různé policisty, padouchy či gangstery. Až roku 2002 se dočkal pořádné role, protože začal hrát Thomase Hauka v seriálu The Wire. Zde vystupoval pravidelně až do roku 2008.

Dále se objevil například v seriálu Entourage, kde v letech 2006–2008 působil jako Dom. Roku 2011 byl obsazen do jedné z hlavních rolí seriálu Breakout Kings, kde ztvárnil Raye Zancanelliho. Vystupoval tu až do nadcházejícího roku, kdy byl seriál ukončen.

Hned poté získal poměrně velkou roli v seriálu Boardwalk Empire, kde v letech 2013–2014 vystupoval jako Ralph Capone. Kromě toho se dočkal větších rolí i ve filmech Mafiánovi, The Gambler, Aspirant a Mrazivá pomsta.

Následující roky byly velmi plodné na velké role. Po účasti v seriálu The Adventures of Mr. Clown se začal objevovat v seriálu Rosewood, kde si v letech 2015–2017 zahrál kapitána Ira Hornstocka. Poté zamířil do seriálu Ray Donovan, kde si v letech 2018–2019 zahrál policistu Seana McGratha.

V letech 2018–2019 se zároveň objevil i v dalších čtyřech seriálech, ve kterých měl výrazné role. Jako Benny Civello zazářil v Power, v Magnum P.I. ztvárnil Sebastiana Nuzoa, v The Deuce se objevil jako policista Jack Maple a v seriálu Mrs. Fletcher si zahrál George. Kromě toho měl i menší roli v seriálu Billions.

Foto: FOX


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Tulsa King Charles Invernizzi 2022 1
The Deuce Jack Maple 2019 2019 1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů