Dora Madison

Dora Madison

Celé jméno: Dora Madison Burge
Místo narození: Hutto, Texas, USA
Známé projekty: Friday Night Lights, Chicago Fire

Datum narození: 17.10.1990 (32 let)

Dora Madison Burge, někdy pouze Madison Burge nebo Dora Madison, je americká herečka. V roce 1990 se narodila v texaském Hutto jako nejmladší z šesti sourozenců. Chodil na křesťanskou akademii Round Rock a poté byla přijata na Univesity of North Texas, kterou ale ukončila, protože se chtěla věnovat herecké kariéře. Je také zpěvačkou a skladatelkou písní

Ze začátku se objevovala v malých rolích v několika filmech, než v roce 2009 získala roli v seriálu Friday Night Lights. Hrála Becky Sprolesovou. Zpočátku se jednalo ve čtvrté řadě o opakující postavu, ale pro pátou řadu byla povýšena na hlavní. V roce 2011 se objevila v náboženském sportovním dramatu Seven Days in Utopia, v hororové komedii Humans vs Zombies a ve třech dílech první řady The Lying Game jako Lexi Samuelsová. V roce 2012 se objevila v rodinném filmu Cowgirls n Angels.

V roce 2013 získala opakující roli v osmé a poslední řadě Dexter jako Niki Waltersová, dcera Vince Masuky. O rok později měla opakující roli Zoe v sedmi dílech sci-fi romantického seriálu Star-Crossed. Stejný rok si zahrála ještě Doru v hororovém filmu Exists.

V roce 2015 se přidala k hlavnímu obsazení seriálu Chicago Fire jako Jessica „Chili“ Chiltonová a nahradila Charlieho Barnetta na pozici hlavního zdravotníka. V roce 2016 byla její postava vyškrtnuta ze seriálu. V roce 2017 si spolu s Jamesem Van Der Beekem zahráli v krátkověkém sitcomu What Would Diplo Do?.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Chicago Fire Jessica Chilton 2015 2016 2

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů