Elizabeth Gillies

Elizabeth Gillies

Celé jméno: Elizabeth Egan „Liz“ Gillies
Místo narození: Haworth, New Jersey,USA
Známé projekty: Victorious, Sex&Drugs&Roc­k&Roll, Dynasty

Datum narození: 26.7.1993 (30 let)

Elizabeth Gillies je americká herečka, zpěvačka a tanečnice. Narodila se v New Jersey a je italsko-irského původu. Pro hereckou dráhu se rozhodla ve věku 12 let. Poprvé se v televizi objevila ve vedlejší roli v seriálu Black Donnelys. Již v patnácti letech se objevila na Broadwayi v roli Lucy z muzikálu 13.

Roku 2010 přichází významný průlom v její kariéře. Je obsazena do role „zlé“ dívky Jade Westové v sitcomu tvůrce Dana Schneidera V jako Viktorie (Victorious) na kanále Nickelodeon. Po ukončení seriálu v roce 2013 hrála několik vedlejších filmových rolí a nadabovala postavu Dafne pro animovaný seriál Winx Club. Další hlavní televizní rolí pro ni byla postava Gigi, hudebně nadané dcery Johnyho Rocka v seriálu Denise Learyho Sex&Drugs&Roc­k&Roll vysílaného v letech 2015–16 na televizi Fox. V současnosti hraje postavu Fallon Carringtonové v rebootu Dynasty od stanice CW.

Je vegankou, ovšem z donucení, neboť má alergii na většinu jídel. Její nejlepší kamarádkou je světově známá zpěvačka Ariana Grande, s níž vystupovala v muzikálu 13 a ve Victorious. Ve volném čase ráda zpívá a hraje na piano. Má vlastní youtube kanál LizGilliesOffi­cial, kde nahrává covery svých oblíbených písní.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Dynasty (2017) Fallon Carrington 2017 2022 5

Filtr seriálů