Elizabeth Mitchell

Elizabeth Mitchell

Celé jméno: Elizabeth Mitchell
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: Lost, RevolutionV

Datum narození: 27.3.1970 (53 let)

Narodila se v roce 1970 jako Elizabeth J. Robertsonová v Los Angeles v Kalifornii. Vychovala ji její matka Josephine Marian Mitchellová spolu s nevlastním otcem Josephem Day Mitchellem, kteří byli právníky a brzy po jejím narození se přestěhovali do Dallasu. Elizabeth maturovala na střední škole Bookera T. Washingtona z hereckého a aplikovaného umění. Má dvě mladší sestry – Kristinu Helen „Kristie“ Mitchellovou (*1977) a Katherine Day „Kate“ Mitchellovou (*1981).

V roce 1991 promovala na Stephens College v oboru hudba a umění. Poté pracovala šest let v Dallaském divadelním centru a rok v divadle Encore.

Elizabeth Mitchell získala vedlejší roli jako doktorka Dr. Kim Legaspiová, první milenka Dr. Kerry Weaverové (kterou hrála Laura Innes) v letech 2000–2001 v seriálu eER. Dále ztvárnila kadeřnici a milenku Angeliny Jolie ve filmu Gia.

13. června 2004 se provdala za herce Chrise Soldevilla. 4. září 2005 se jim narodil syn Christopher Joseph (C.J). V současné době spolu žijí na Bainbridge Island ve Washingtonu.

V březnu 2009, ohlásil časopis Entertainment Weekly její obsazení v novém projektu stanice ABC, remaku klasické sci-fi minisérie „V“. Ovšem ABC i Warner Bros. poskytli vyjádření, že se v novém seriálu objeví pouze jako hostující hvězda. Toto prohlášení vedlo ke spekulacím, zda byla její postava v jiném seriálu „Lost“ zabita na konci páté sezóny, kdy poslední scéna nechala všechny v nejistotě.

Elizabeth byla později ohlášena jako hlavní představitelka seriálu „V“, který byl po druhé řadě zrušen. Objevila se také v seriálech Revolution, kde si zahrála jednu z hlavních rolí, ve Once Upon a Time byla sněhovou královnou Ingrid a zahrála si ve třetí řadě sci-fi The Expanse.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
FBI: International Angela Cassidyová 2022 2022 1
The Santa Clauses Carol Calvin 2022 2
The Expanse Anna Volovodov 2018 2018 1
Lost Juliet Burke 2006 2010 4
V Erica Evans
Revolution Rachel Matheson 2

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů