Enrique Iglesias

Enrique Iglesias

Celé jméno: Enrique Miguel Iglesias Preysler
Místo narození: Madrid, Španělsko
Známé projekty: Tenkrát v Mexiku, How I Met Your Mother

Datum narození: 8.5.1975 (48 let)

Enrique Iglesias je světoznámý španělský zpěvák popové hudby, který se narodil roku 1975 v Madridu. Je třetím potomkem známého zpěváka Julia Iglesiase a novinářky Isabely Preysler. Vyrůstal společně se svou starší sestrou Chabeli, která se živí jako novinářka, a se svým starším bratrem Juliem Jr., jenž je taktéž zpěvák.

Jeho rodiče se rozvedli v době, kdy Enriquemu byly pouhé čtyři roky, přičemž on a jeho sourozenci začali žít se svojí matkou ve Španělsku. Jakmile byl však o dva roky později unesen jeho dědeček teroristickou organizací ETA, Enrique se přestěhoval na Miami, kde žil se svým otcem, aby se mu nepřihodilo něco podobného.

Otec ho však nevychovával, byl totiž neustále na cestách a věnoval se své kariéře, takže se o něj stala především chůva. V té době se vzdělával na Gulliver Preparatory School, následně studoval podnikání na University of Miami. Na první pohled se tedy může zdát, že Enrique neměl s hudbou žádné plány, ale opak je pravdou.

V průběhu studia se Enrique rozhodl, že chce být podobně jako jeho otec zpěvákem. Nechtěl mu však o tom říct, aby se nedočkal nějaké kritiky, a tak své první písničky nahrál potají, a ještě pod pseudonymem Enrique Martinez. Nakonec roku 1995 vydal své první album s názvem Enrique Iglesias, které slavilo poměrně velký úspěch.

Iglesias byl oblíbený především v latinské části Ameriky, protože zpíval výhradně španělsky. Až později začal svá alba nahrávat i v angličtině. I přesto se však v té době stal velmi oblíbeným, jeho alba se hojně prodávala a jeho koncerty byly prakticky ihned vyprodané. Tehdy zpěvák ještě netušil, že bude mnohem slavnější než jeho otec.

V roce 1997 vydal své druhé album Vivir, na které o rok později navázal třetím albem s názvem Cosas del Amor. Alba se prodávala v jednom kuse a jeho turné začala být velmi obsáhlá. Roku 1999 si ho všiml herec Will Smith, který ho požádal o spolupráci na písních k filmu Wild Wild West. Výrazná tu byla především jeho píseň Bailamos, která slavila celosvětový úspěch.

Song Bailamos se nakonec stal součástí jeho čtvrtého alba s názvem Enrique, které je zároveň jeho prvním albem, které vydal v angličtině. Největší úspěch slavilo jeho páté album s názvem Escape, které vydal v roce 2001. V násle­dujících dvou letech vydal ještě další alba, ty nesly názvy Quizás a 7. Po těchto albech si dal zpěvák dvouletou pauzu.

V roce 2007 vydal své osmé album s názvem Insomniac, jehož součástí byla především populární písnička Do You Know? (Ping Pong Song). Kromě toho tu byl i song Can You Hear Me, jenž se stal oficiální písní Mistrovství Evropy ve fotbale v roce 2008, na kterém Iglesias zároveň figuroval jako hlavní zpěvák.

Thumbnail Play icon

Další album vydal v roce 2010, to nese název Euphoria. Své prozatím poslední album s názvem Sex and Love vydal v roce 2014. To je výjimečné především díky tomu, že se v něm nachází písničky, na kterých Iglesias spolupracoval se spoustou jiných umělců. Od té doby se více zaměřuje na populární singly, které nejsou součástí žádných alb.

Zpěvák má za sebou i krátkou hereckou kariéru. V roce 1995 se objevil v nepojmenované roli mexického filmu Desperado, poté se však roku 2003 dočkal svého hollywoodského debutu, když se objevil ve filmu Tenkrát v Mexiku jako Lorenzo. Následně se ještě roku 2007 objevil v pár dílech dvou sitcomů stanice CBS, a to v How I Met Your Mother a Two and a Half Men.

Iglesias si získal srdce spousty fanoušků, zbožňují ho nejenom Španělé, Mexičané a Američané, ale hojně je oblíbený například v Tchaj-wanu či Rusku. Je znám tím, že má svá alba multijazyčná, nazpíval je už španělsky, anglicky, portugalsky a italsky.

Od roku 2001 zpěvák chodí s ruskou tenistkou Annou Kurnikovovou. V průběhu let se sice zasnoubili, ale následně spolu přestali chodit. Poté se však opět dali dohromady a žijí spolu dodnes. V roce 2017 se jim narodila dvojčata Nicholas a Lucy a roku 2020 se jim narodila dcera Mary.

Zpěvák se narodil se vzácnou vadou zvanou situs inversus, což znamená, že se narodil s opačně uspořádanými orgány ve svém těle. Roku 2003 si nechal vyoperovat bulku, která se mu udělala na pravé straně jeho obličeje. Rozhodl se tak z toho důvodu, aby mu časem nepřivodila rakovinu.

Foto CC BY 3.0 RobinWong, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
How I Met Your Mother Gael 2007 2007 1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů