Hafþór Júlíus Björnsson

Hafþór Júlíus Björnsson

Celé jméno: Hafþór Júlíus Björnsson
Místo narození: Reykjavík, Island
Známé projekty: Game of Thrones

Datum narození: 26.11.1988 (34 let)

Islandský herec, basketbalista a kulturista Hafþór Júlíus Björnsson, kterému se přezdívá Thor, se narodil roku 1988. Díky své výšce 206 cm se dokázal rychle prosadit mezi basketbalisty, a proto se své basketbalové kariéře začal naplno věnovat. V letech 2006 – 2008 hrál v islandské lize. Kariéru basketbalisty ukončil kvůli zranění nohy.

Po basketbalu se dal na posilování. Díky tomu začal získávat nejrůznější trofeje, dokonce se z něj na nějakou dobu stal nejsilnější muž Evropy. Dráhu herce započal roku 2014, když přijal roli Gregora Cleganea v seriálu Game of Thrones, kde nahradil herce Iana Whytea.

Islanďané jsou na svého nejsilnějšího muže náležitě pyšní. Nejenom, že na celém světě je aktuálně druhým nejsilnějším mužem, ale zároveň se jedná o člověka, který pokořil 1000 let starý rekord – uzvedl 640 kg a ušel s nimi pět kroků.

Foto CC BY-SA 4.0 Ellen Finch, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Game of Thrones Gregor Clegane 2011 2019 7

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů