Hamish Linklater

Hamish Linklater

Celé jméno: Hamish Linklater
Místo narození: Great Barrington, Massachusetts, USA
Známé projekty: Newsroom, Fantastic Four, Fargo, Midnight Mass

Datum narození: 7.7.1976 (47 let)

Hamish se narodil 7. července 1976 v Great Barrington ve státě Massachusetts ve Spojených státech amerických. Je synem divadelní herečky a režisérky Kristin Linklater. Jeho dosud největší rolí byla postava Leonarda ve filmu Fantastic Four (2005), zahrál si i v onceňovaném The Big Short (2015).

Dále účinkoval v seriálu The New Adventures of Old Christine a ve filmu Battleship (2012). V roce 2005 se neúspěšně ucházel o roli Jima Halperta v televizním seriálu Kancl. Je silný především na seriálovém poli, kde se mu dařilo v seriálech Gideon's Cros­sing, American Dreams a The Big C. V posledních letech měl úspěch v oceňovaném The Newsroom, neméně kritiky i diváky milovaném Fargu a také v The Crazy Ones, kde si zahrál po boku Robina Williamse. Hlavní roli získal v seriálu Midnight Mass, kde ztvárnil záhadného kněze, po jehož příchodu se ve městě izolovaném od zbytku světa začaly dít nevysvětlitel­né věci.

V roce 2002 se oženil s Jessicou Goldbergovou, se kterou se ale po 10 letech rozvedl. Z jejich manželství má jednu dceru, Lucindu Rose, která se narodila v dubnu 2007. Hamisch chodí s herečkou Lily Rabe a v březnu 2017 se jim narodila dcera.

Embed from Getty Images

Foto: CC BY 2.5

Autor profilu: @twister78


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Newsroom Jerry Dantana 2013 2013 1

Filtr seriálů