Hayden Christensen

Hayden Christensen

Celé jméno: Hayden Christensen
Místo narození: Vancouver, British Columbia, Kanada
Známé projekty: Jumper, Obi-Wan Kenobi, Star Wars – Epizoda III

Datum narození: 19.4.1981 (42 let)

Hayden Christensen je kanadský herec, který začal s herectvím v roce 1994. Asi nemá smysl si dělat iluze a naprosto přelomovou rolí Christensena bylo ztvárnění mladého Anakina Skywalkera v Epizodě II a III ve Star Wars. George Lucas šokoval celý svět, když si do role vybral právě nezkušeného Christensena.

O roli Anakina se hlásily velké hvězdy jako například Leonardo DiCaprio. Přednost ale dostal Christensen, který zazářil na castingu a rozhodla především chemie mezi ním a Natalií Portman. Christensen se ale v prvním díle tolik neosvědčil a od kritiků to pěkně schytal. Naštěstí se během časů zlepšil a v Epizodě III předvedl důstojný výkon, kdy skvěle ztvárnil přechod Anakina na temnou stranu Síly.

Po Epizodě III mu byla samotným Georgem Lucasem předpovídaná hvězdná kariéra, ale bohužel měl herec smůlu na role. Střídal jeden propadák za druhým, navíc v rolích nepůsobil příliš sebejistě. Po Star Wars se tak moc nedá hovořit o nějakém vážnějším úspěchu. Naštěstí se v roce 2022 vrátil do role Anakina Skywalkera a Darth Vadera v seriálu Obi-Wan Kenobi.

Foto: Disney


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Ahsoka Anakin Skywalker 2023 2023 1
Obi-Wan Kenobi Anakin Skywalker 2022 2022 1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů