Hermione Norris

Hermione Norris

Celé jméno: Hermione Jane Norris
Místo narození: Paddington, Londýn
Známé projekty: The Crimson Field

Datum narození: 12.2.1967 (56 let)

Narozena

v únoru 1967 (Londýn, Velká Británie)

Rodina

Hermione se narodila jako druhorozená ze čtyř sester. Její rodiče Michael a Helen Norrisovi se v jejích čtyřech rozvedli. Otec pracoval jako obchodník, matka jako sociální pracovnice ve zdravotnictví. Hermione se po rozvodu s matkou a sestrami přestěhovala do Derbyshire ke své babičce, ale o pár let později se vrátily zpět do Londýna. Nyní je provdána za Simona Wheelera, který zastává funkci ředitele divize rozvoje v produkční společnosti Coastal. Mají spolu dvě děti. Syn Wilf se narodil v červnu 2004, dcera Hero, která byla pojmenována podle postavy v Shakespearově Mnoho povyku pro nic, se narodila v září 2007.

O Hermione

V devatenácti se přihlásila na Londýnskou akademii hudebního a dramatického umění. Na zahraniční stáži v Moskevském uměleckém akademickém divadle ztvárnila roli Niny v Čechovově hře Racek. Její první profesionální debut na jevišti byl v roce 1989 ve Snu noci Svatojánské, za který dostala ocenění herecké unie Equity. První televizní roli získala v roce 1991 v seriálu The Mens Room, v níž hrála dceru postavy, kterou hrál Bill Nighy. Její další časné role jsou například v seriálech Hercule Poirot, Clariss, Drop the Dead Donkey.

Dále se objevila ve vedlejších rolích v seriálech jako Between the Lines a Casualty. Když byla bez práce, vypomáhala si jako pokladní v supermarketu a prodáváním plastových oken v nákupním středisku.

Když práce nepřicházela po čtyři měsíce, přemýšlela, že s herectvím skončí a začala studovat práva. Naštěstí získala roli v seriálu Šest v tom. Jako Karen Marsdenová se objevila ve všech epizodách a byla nominována na nejlepší komediální herečku roku 2001. Během šesti let, kdy zářila v Šesti v tom, získala hlavní roli v dramatu Berkley Square a v televizním filmu Falling Apart. V letech 2002 –2005 se na obrazovkách objevovala coby detektiv Carol Jordanová v seriálu Profil vraha.

Filmové příležitosti na sebe nenechaly dlouho čekat. Zahrála si v adaptaci humoristického románu Kingsleyho Amise Šťastný Jim a komedii Vášnivá salsa. Za roli Ros Myersové v serialovém dramatu MI5 vyhrála cenu za nejlepší herečku v krimi seriálu a příští rok byla znovu nominována… Další seriálovou roli zastávala po tři roky – v seriálu Případy advokáta Kingdoma, coby nevlastní sestra hlavního hrdiny. Tuto roli přivítala jako vybočení ze stereotypu ledových královen, které často představovala.

V roce 2010 začala filmovat roli Stelly Isen, ředitelky ochrany a bezpečnosti na kolonizované planetě ve scifi dramatu Outcasts.

Zajímavost

  • Bylo jí nepříjemné, že lidé neuměli vyslovovat její křestní jméno. Ulevilo se jí až poté, co přišel do známosti první film Harryho Pottera, v němž se hlavní dětská hrdinka taktéž jmenuje Hermione.

Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Crimson Field Grace Carter 2014 2014 1
Outcasts Stella Isen

Filtr seriálů