Ian Whyte

Ian Whyte

Celé jméno: Ian Whyte
Místo narození: Bangor, Severní Wales, Wales, Velká Británie
Známé projekty: Game of Thrones

Datum narození: 17.9.1971 (52 let)

Ian Whyte je velšský herec a kaskadér, který se narodil roku 1971 v Bangoru, ale vyrůstal v Brightonu. Jako malý projevil zájem o basketbal, kterému se také začal věnovat. Chodil na školy Iona College v New Yorku a Clarion University v Pensylvánii.

Roku 1994 se vrátil zpátky do Velké Británie, kde hrál za basketbalové kluby. Poté hrál i v klubech ve Francii, Belgii, Portugalsku a Řecku. Roku 2003 se začal věnovat herecké kariéře, když se ve filmech a seriálech objevoval jako herec a kaskadér.

Ve filmech hrál většinou vedlejší role, kde bylo potřeba jeho sportovního a atletického umu. Jeho největší rolí je postava obra Wun Wuna, kterého si v letech 2015 – 2016 zahrál v seriálu Game of Thrones. Kromě toho se v tomto seriálu objevil i v jiných rolích, za zmínku však stojí pouze role Gregora Cleganea, kterého si tu zahrál v roce 2012.

Foto: HBO


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Game of Thrones Wun Weg Wun Dar Wun 2015 2016 2

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů