Ian Whyte

Ian Whyte

Celé jméno: Ian Whyte
Místo narození: Bangor, Severní Wales, Wales, Velká Británie
Známé projekty: Game of Thrones

Datum narození: 17.9.1971 (46 let)

Ian Whyte je velšský herec a kaskadér, který se narodil roku 1971 v Bangoru, ale vyrůstal v Brightonu. Jako malý projevil zájem o basketbal, kterému se také začal věnovat. Chodil na školy Iona College v New Yorku a Clarion University v Pensylvánii.

Roku 1994 se vrátil zpátky do Velké Británie, kde hrál za basketbalové kluby. Poté hrál i v klubech ve Francii, Belgii, Portugalsku a Řecku. Roku 2003 se začal věnovat herecké kariéře, když se ve filmech a seriálech objevoval jako herec a kaskadér.


Ve filmech hrál většinou vedlejší role, kde bylo potřeba jeho sportovního a atletického umu. Jeho největší rolí je postava obra Wun Wuna, kterého si v letech 2015 – 2016 zahrál v seriálu Game of Thrones. Kromě toho se v tomto seriálu objevil i v jiných rolích, za zmínku však stojí pouze role Gregora Cleganea, kterého si tu zahrál v roce 2012.

Foto: HBO


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.