Ian Whyte

Ian Whyte

Celé jméno: Ian Whyte
Místo narození: Bangor, Severní Wales, Wales, Velká Británie
Známé projekty: Game of Thrones

Datum narození: 17.9.1971 (46 let)

Ian Whyte je velšský herec a kaskadér, který se narodil roku 1971 v Bangoru, ale vyrůstal v Brightonu. Jako malý projevil zájem o basketbal, kterému se také začal věnovat. Chodil na školy Iona College v New Yorku a Clarion University v Pensylvánii.

Roku 1994 se vrátil zpátky do Velké Británie, kde hrál za basketbalové kluby. Poté hrál i v klubech ve Francii, Belgii, Portugalsku a Řecku. Roku 2003 se začal věnovat herecké kariéře, když se ve filmech a seriálech objevoval jako herec a kaskadér.


Ve filmech hrál většinou vedlejší role, kde bylo potřeba jeho sportovního a atletického umu. Jeho největší rolí je postava obra Wun Wuna, kterého si v letech 2015 – 2016 zahrál v seriálu Game of Thrones. Kromě toho se v tomto seriálu objevil i v jiných rolích, za zmínku však stojí pouze role Gregora Cleganea, kterého si tu zahrál v roce 2012.

Foto: HBO


Hraje v

Novinka: Filtrování seriálů

Hledejte nové seriály za pomoci filtrů

Po delší době jsme si pro vás připravili novinku, o kterou nás žádáte již delší dobu. Zavádíme filtrování do seriálové databáze, díky čemuž rychleji najdete seriál, který by vás mohl bavit.

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský Dobrodružný · Dokumentární · Drama Fantasy · Historický · Hororový · Hudební Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Parodie Politický · Právnický · Psychologický Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Sportovní · Talk show Thriller · Válečný · Western · Životopisný