Isabel Gillies

Isabel Gillies

Celé jméno: Isabel Boyer Gillies
Místo narození: New York City, USA
Známé projekty: Law & Order: Special Victims Unit

Datum narození: 9.2.1970 (53 let)

Isabel Gillies je americká herečka a spisovatelka. Narodila se a vyrostla v New Yorku, kde chodila na Brearley School a poté na Nightingale-Bamford School. Jako studentka trpěla Gillian vážnou dyslexií. Vystudovala Newyorskou univerzitu s bakalářským titulem z filmu.

Svoji první filmovou roli dostala v roce 1990 v nezávislém filmu Metropolitan, kde hrála Cynthiu McLeanovou. Zahrála si také např. v Střelila jsem Andyho Warhola (1996). V seriálech ji především proslavila role Kathy Stablerové v seriálu Law & Order: Special Victims Unit, kde hrála od roku 1999 do roku 2011. Roli si poté zopakovala v jednom díle v roce 2021. Kromě Útvaru pro zvláštní oběti se také objevila ve třech dílech krátkověkého seriálu The $treet, kde hrála Alison.

Kromě herectví se věnuje i psaní knížek. Její první knížka Happens Every Day, která pojednává o jejím životě, se stal bestsellerem New York Times. Její pokračování A Year and Six Seconds bylo vydáno v roce 2011. V roce 2014 vydala román pro mladistvé, Starry Night.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Law & Order: Special Victims Unit Kathy Stablerová 1999 2021 12

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů