J. B. Blanc

J. B. Blanc

Celé jméno: Jean-Benoît Blanc
Místo narození: Paříž, Francie
Známé projekty: Hrabě Monte Cristo, All Hail King Julien: Exiled, Dragons

Datum narození: 13.2.1969 (54 let)

Jean-Benoît Blanc je francouzsko-britský herec, režisér a dabér, který se narodil v Paříži anglické matce a francouzskému otci. Se svojí matkou se přestěhoval do Yorkshire, když mu byly čtyři roky. Tady také vyrůstal a navštěvoval školu. Maturoval v roce 1990 na Královské akademii dramatických umění.

V Británii pracoval přes patnáct let v divadle a tři roky z toho byl stážistou v londýnském Královském národním divadle. Jeho divadelní práce zahrnuje všechno od avantgardy přes světová turné shakespearovských her až po klasické řecké divadlo.

Svou filmovou kariéru v podstatě začal rolí Luigiho Vampa v roce 2002 ve filmu Hrabě Monte Cristo. Díky tomuto úspěchu se přestěhoval do Los Angeles, kde žije i dnes. Brzo následovaly další filmové a televizní role a v roce 2006 se poprvé objevil v americké divadelní hře ‚iwitness‘, která měla premiéru v divadle The Mark Taper Forum v centru Los Angeles.

V USA se objevil ve více než dvaceti televizních seriálech, patří sem například Breaking Bad, Burn Notice, The Unit nebo Prison Break. Kromě toho se objevil také ve spoustě filmů. Můžeme si ho pamatovat třeba jako BashkimaWar Dogs.

JB se také hodně věnuje dabingu, filmovému a animovanému včetně anime. Svůj hlas propůjčuje též postavám u videoher a reklam. Nadaboval postavy ve více jak sto šedesáti hrách a celkem nadaboval přes tři sta postav. Je hlasovým režisérem projektů jako Middle Earth: Shadow Of Mordor, Lego Batman 3, Lego Dimensions, XCOM 2, Mafia III, Overwatch, World Of Warcraft: Legion, Hearthstone a Middle Earth: Shadow Of War.

Mezi jeho novější seriály, ve kterých propůjčil některým postavám svůj hlas, patří například All Hail King Julien: Exiled, Guardians of the Galaxy nebo Dragons: Race to the Edge, kde dabuje postavu Rykera.

Blanc mluví plynně francouzsky a v Londýně učil ve Wandsworthské věznici drama. Dělá hlasového režiséra pro WB Games, 2k Games, Blizzard Entertainment, Monolith a další.

Foto YouTube


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Arcane Vander 2021 1
Dragons Ryker 2016 2017 2

Filtr seriálů