Jacob Artist

Jacob Artist

Celé jméno: Jacob Artist
Místo narození: Buffalo, New York, USA
Známé projekty: Glee, Quantico

Datum narození: 17.10.1992 (30 let)

Jacob Artist je americký zpěvák, tanečník a herec známý díky roli v Glee. Tancovat začal v pěti letech v David DeMarie Dance Studios a naučil se jazz, hip hop, step a balet. Tanec se stal jeho vášní, tancoval i během studia na střední škole. Později začal chodit i na lekce zpěvu. V roce 2007 získal titul Teen Dancer of the Year na American Dance Awards a o dva roky později Senior Mr. Onstage of NY. Střední školu Williamsville South dokončil o semestr dřív v roce 2010 a přihlásil se na prestižní uměleckou školu Julliard, kam se dostal, ale nakonec se přijetí vzdal a rozhodl se stát hercem. V sedmnácti letech se s otcem přestěhoval do Los Angeles.

Profesionální hereckou kariéru zahájil v roce 2011 v epizodě seriálu Bucket and Skinner’s Epic Adventures. Mezi jeho další role patří Melissa & Joey:, How to Rock a romantický film Blue Lagoon: The Awekening a epizodní role v American Horror Story (2016). Jeho agent mu domluvil konkurz na Glee. Na konkurzu zazpíval písničku Never Say Never od skupiny The Fray a Don’t Let The Sun Go Down On Me od Eltona Johna a prohlásil, že to bylo poprvé, kdy zpíval před publikem. Casting na Glee byl podle jeho slov těžší než na Julliard. Získal roli Jakea Puckermana, která se v jeho kariéře stala průlomovou. Po skončení seriálu v roce 2015 se objevil celkem v 36 dílech.

V roce 2015 byl obsazen do seriáluQuantico, kde ztvárnil Brandona Fletchera, nováčka na výcvikové akademii FBI. Po boku Johna Cusacka se objeví v thrilleru Misfortune.

Jacob je fanoušek Harryho Pottera, Hunger Games a outdoorových aktivit. Rád sleduje reality show. Jeho přáteli jsou Shay Mitchell a Keegan AllenPretty Little Liars, se kterými má společného manažera.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Quantico Brandon Fletcher 2015 2016 1
Glee Jake Puckerman 2012 2014 2

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů