Jacob Artist

Jacob Artist

Celé jméno: Jacob Artist
Místo narození: Buffalo, New York, USA
Známé projekty: Glee, Quantico

Datum narození: 17.10.1992 (25 let)

Jacob Artist je americký zpěvák, tanečník a herec známý díky roli v Glee. Tancovat začal v pěti letech v David DeMarie Dance Studios a naučil se jazz, hip hop, step a balet. Tanec se stal jeho vášní, tancoval i během studia na střední škole. Později začal chodit i na lekce zpěvu. V roce 2007 získal titul Teen Dancer of the Year na American Dance Awards a o dva roky později Senior Mr. Onstage of NY. Střední školu Williamsville South dokončil o semestr dřív v roce 2010 a přihlásil se na prestižní uměleckou školu Julliard, kam se dostal, ale nakonec se přijetí vzdal a rozhodl se stát hercem. V sedmnácti letech se s otcem přestěhoval do Los Angeles.

Profesionální hereckou kariéru zahájil v roce 2011 v epizodě seriálu Bucket and Skinner’s Epic Adventures. Mezi jeho další role patří Melissa & Joey:, How to Rock a romantický film Blue Lagoon: The Awekening a epizodní role v American Horror Story (2016). Jeho agent mu domluvil konkurz na Glee. Na konkurzu zazpíval písničku Never Say Never od skupiny The Fray a Don’t Let The Sun Go Down On Me od Eltona Johna a prohlásil, že to bylo poprvé, kdy zpíval před publikem. Casting na Glee byl podle jeho slov těžší než na Julliard. Získal roli Jakea Puckermana, která se v jeho kariéře stala průlomovou. Po skončení seriálu v roce 2015 se objevil celkem v 36 dílech.


V roce 2015 byl obsazen do seriáluQuantico, kde ztvárnil Brandona Fletchera, nováčka na výcvikové akademii FBI. Po boku Johna Cusacka se objeví v thrilleru Misfortune.

Jacob je fanoušek Harryho Pottera, Hunger Games a outdoorových aktivit. Rád sleduje reality show. Jeho přáteli jsou Shay Mitchell a Keegan AllenPretty Little Liars, se kterými má společného manažera.


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.