Jared Harris

Jared Harris

Celé jméno: Jared Francis Harris
Místo narození: Londýn, Velká Británie
Známé projekty: The Crown, Mad Men, The Expanse

Datum narození: 24.8.1961 (56 let)

Jared Harris se narodil do londýnské herecké rodiny. Oba jeho rodiče byli herci, jeho otce budete znát jako Albuse Brumbála z prvních dílů Harryho Pottera. Jeho mladší bratr Jamie je také herec a ten starší, Damian, je režisérem.

Jared nerozjel svou hereckou kariéru hned po dokončení studií na Duke University, kde získal v roce 1983 titul bakaláře umění, ale až v roce 1989, kdy na sebe upozornil ve filmu The Rachel Papers. Jeho filmografie pak pomalu narůstala, z jeho tvorby jmenujme televizní film The Other Boleyn Girl (2003), kde si zahrál Jindřicha VIII., více či méně epizodní role ve Without a Trace a The Riches a už větší role ve Fringe, Mad Men, The Expanse či The Crown.


Mezi jeho známější filmy patří I Shot Andy Warhol, Lost in Space, Mr. Deeds, Igby Goes Down, The Curious Case of Benjamin Button, Sherlock Holmes: A Game of Shadows, Resident Evil: Apocalypse, Lincoln a The Man from U.N.C.L.E..

Jared Harris se dvakrát rozvedl a momentálně žije se svou třetí ženou Allegrou Riggio, kterou si vzal v roce 2013.

Foto: CC BY-2.0


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.