Jenna Dewan

Jenna Dewan

Celé jméno: Jenna Lee Dewan
Místo narození: Hartford, Connecticut, USA
Známé projekty: Step Up, Witches of East End, The Rookie

Datum narození: 3.12.1980 (42 let)

Jenna Dewan je americká herečka a tanečnice. Narodila se roku 1980 v Hartfordu, a to Darryllu Dewanovi a Nancy Smith. Díky svým rodičům má libanonské, polské, německé a anglické předky. V průběhu mládí dlouhou dobu hledala stálý domov, protože se její rodina často stěhovala.

Na většině středních školách byla roztleskávačkou, a dokonce se stala i královnou maturitního plesu. Po střední škole začala navštěvovat University of Southern California. Už během toho se začala věnovat své kariéře, když se objevila jako tanečnice v hudebních videích.

Hereckou kariéru odstartovala roku 2002 menší rolí v komedii Žába k zulíbání. Poté měla několik menších seriálových i filmových rolí, po kterých se konečně dokázala prosadit. Nejdříve svůj taneční talent uplatnila ve filmu Tančím, abych žil z roku 2006, kde si zahrála Sashu. Téhož roku se zároveň ujala i hlavní ženské role ve filmu Step Up, kde ztvárnila Noru Clark.

Po těchto rolích byla mnohem žádanější, proto jsme ji mohli vidět i ve filmech Smrtící nenávist 2, Skandál texaských roztleskávaček, Šest žen Henryho Lefaye, Jak na holky, Třídní sraz, Podraz a Balls to the Wall. V letech 2011–2012 se objevila ve dvou výrazných vedlejších rolích seriálů The Playboy Club a American Horror Story.

Poté, co si zahrála větší role ve filmech Slightly Single in L.A. a Příběh vražedkyně, získala roku 2013 roli Freyi Beauchamp, kterou ztvárnila v seriálu Witches of East End. Následně zazářila jako Lucy Lane v seriálu Supergirl, kde vystupovala v letech 2015–2016. Tuto postavu si následně zopakovala roku 2022, ale v seriálu Superman & Lois.

Dále jsme ji mohli vidět například v seriálu The Resident, kde se v letech 2018–2019 objevila jako Julian Booth. Následně si zahrála Joanna Kassem v seriálu Soundtrack a v letech 2021–2022 vystupovala jako Bailey Nune v seriálu The Rookie.

Roku 2006 se na natáčení filmu Step Up poznala s hercem Channingem Tatumem, se kterým začala chodit. Za muže si ho vzala roku 2009 a roku 2013 se jim narodila dcera. O pět let později však oznámili veřejnosti, že podali žádost o rozvod. Ten byl završen o rok později. Roku 2018 bylo zároveň odhaleno, že chodí s hercem Stevem Kazeem, se kterým se o dva roky později zasnoubila. Téhož roku se jim narodil syn.

Herečka je zastánkyní zvířat a je veganka. V roce 2014 pózovala nahá pro magazín Allure.

Foto CC BY 2.0 Peabody Awards, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Superman & Lois Lucy Lane 2022 2023 2
Supergirl Lucy Lane 2015 2016 1
Witches of East End Freya Beauchamp 2013 2014 2

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů