Jeri Ryan

Jeri Ryan

Celé jméno: Jeri Ryan
Místo narození: Mnichov, Západní Německo
Známé projekty: Star Trek: Picard, BoschShark

Datum narození: 22.2.1968 (55 let)

Německá herečka, která se narodila v Mnichově. Díky tomu, že její otec Gerhard Flotian Zimmermann byl voják, musela často cestovat, což jí ovšem otevřelo příležitosti opustit i Německo a podívat se mimo hranice. Převážnou část svého života tak žila v USA. Jeri Ryan byla pilná studentka, která několikrát zkoušela své štěstí v soutěži krásy, kde dosáhla nejvýš na čtvrté místo v Miss USA.

Její prvotina Letadla, vlaky, automobily jí otevřeli dveře do filmového a seriálového světa, kde se poměrně rychle otrkala. Díky své vysportované postavě a ne úplně modelkovském vzhledu dokázala Ryan získat hned několik zajímavých rolí. Mezi její nejvýznamnější je určitě role Sedmé z devíti v seriálu Star Trek: Voyager, kde si zahrála velice nebezpečného Borga.

Její kariéra pokračovala v seriálu Shark, dokonce se objevila i v několika epizodách Two and a Half Men. Následně získala významnou roli v seriálu Dokonalý podraz, následovala nabídka do Tělo jako důkaz či již dlouhodobě vystupuje v seriálu Bosch. V roce 2020 se vrátila do své možná největší role Sedmé z devíti, když tvůrci Star Treku vzkřísili starou partu. Jeri Ryan se tak vrací jako jedna z hlavních postav v seriálu Star Trek: Picard

Foto: CBS All Access


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Star Trek: Picard Sedmá z devíti 2020 2022 2

Filtr seriálů