Jesse Lee Soffer

Jesse Lee Soffer

Celé jméno: Jesse Lee Soffer
Místo narození: Connecticut, USA
Známé projekty: Bradyovi, As the World Turns, Chicago P.D.

Datum narození: 23.4.1984 (39 let)

Jesse Lee Soffer se v roce 1984 narodil v Connecticutu. Na škole hrával fotbal a byl v něm velmi dobrý. Poté šel na Newyorskou univerzitu. Svoji hereckou kariéru započal už v šesti letech, kdy se objevil v jedné reklamě na cereálie. V osmi letech se objevil ve filmu Matinee. V roce 1994 si zahrál Percivala ve filmu Safe Passage. Následující rok si zahrál Bobbyho Bradyho v komedii Bradyovi a o rok později si roli zopakoval i v pokračování.

V roce 1998 byl obsazen jako Taylor Donovan do sitcomu Two of a Kind. Také získal v roce 1999 roli Maxe Nickersona v telenovele Guiding Light. Po čtyřech měsících ale seriál opustil, protože se chtěl věnovat škole. Po vystudování se Soffer vrátil k televizi. V roce 2004 vzal roli problémového mladíka Willa Munsona v telenovele As the World Turns, kterého hrál až do dubna 2008. V roce 2008 byl třikrát nominován na Daytime Emmy Award a Soap Opera Digest Award. V roce 2007 se vrátil i k filmové kariéře a zahrál si v sportovním dramatu Gracie. V roce 2011 si zahrál v dystopickém sci-fi akčním thrilleru Vyměřený čas. Poté se objevil jako host v seriálech jako CSI: Miami, The Mentalist a Rizzoli and Isles. V roce 2012 si s Jordanou Spiro zahrál v krátkověkém lékařském dramatu The Mob Doctor. Později ten rok si s Travisem Alexanderem zahráli ve filmu Jodi Arias: Dirty Little Secret.

V červnu 2013 bylo oznámeno, že se Soffer přidal hlavnímu obsazení Chicago P.D., prvnímu spin-offu Chicago Fire, jako det. Jay Halstead. V seriálu dodnes hraje.

Foto: CC BY-SA 4.0 Fmarlettalivi, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Chicago Med Jay Halstead 2015 2020 5
Chicago P.D. Jay Halstead 2014 2022 10

Filtr seriálů