John Larroquette

John Larroquette

Celé jméno: John Bernard Larroquette
Místo narození: New Orleans, Louisiana, USA
Známé projekty: Night Court, The John Larroquette Show, The Librarians

Datum narození: 25.11.1947 (75 let)

John Larroquette je známý americký herec, který se narodil roku 1947 v New Orleans. Je synem Johna Edgara Larroquettea Jr. (bývalý voják) a Berthally Oramous Larroquette (prodavačka oblečení). Jeho dědeček John Larroquette Sr. žil ve Francii, odkud roku 1985 emigroval do USA. Odsud tedy pochází Johnovo dlouhé příjmení.

V New Orleans vyrůstal kousek od francouzské čtvrti a jako malý se věnoval hraní na klarinet a saxofon. Společně se svými přáteli na střední založil hudební skupinu The N.U.D.E.L.E.S. Už během studia na střední škole projevil zájem o herectví, a proto se po maturitě odstěhoval do Hollywoodu. Zde se nejdříve věnoval práci DJ v jednom rádiu, ale od roku 1974, kdy získal svou první roli, se věnoval pouze herectví.

Na svém kontě má skutečně velké množství projektů, ve kterých hrál různé role. Znám je díky rolím padouchů, které mu skutečně jdou. První větší roli si zahrál v seriálu Baa Baa Black Sheep, kde v letech 1976–1978 ztvárnil Roberta Andersona.

V letech 1984–1992 se pravidelně věnoval zřejmě své největší roli, kterou byla postava Dana Fieldinga v seriálu Night Court. Následně měl větší role ve filmech Schůzka naslepo a Blázinec. Roku 1994 si zahrál ve filmu Sám doma a bohatý, kde ztvárnil ústředního padoucha Lawrence Van Dougha.

V letech 1993–1996 vystupoval ve svém vlastním seriálu The John Larroquette Show, kde hrál Johna Hemingwaye. Poté se objevil v seriálech Payne jako Royal Payne a The 10th Kingdom jako Tony Lewis. Po seriálu Happy Family se objevil i v hlavní roli nepovedené komedie Svatební mrákoty.

Roku 2005 se objevil v sérii detektivních filmů o Mikeu McBrideovi, ve kterých si zahrál právě tuto hlavní roli. Následně měl několik epizodních seriálových rolích, namluvil Mirror Mastera v animovaném seriálu The Batman a objevil se v seriálu Boston Legal jako Carl Sack.

Další velkou roli získal v seriálu Deception, kde se roku 2013 objevil jako Dwight Haverstock. V letech 2014–2018 hrál jednu z hlavních rolí seriálu The Librarians, kde vystupoval jako nesmrtelný pan Jenkins. Během toho se stihl objevit v seriálu The Brink jako Robert Kittredge a v seriálu Me, Myself & I jako Alexova starší verze. V roce 2019 jsme si ho mohli užít v několika dílech seriálu Blood and Treasure, kde se objevil jako Jay Reece.

Jednu dobu byla jeho manželkou Bertie Good, nicméně se s ní rozvedl. Od roku 1975 je jeho manželkou Elizabeth Larroquette, se kterou má dceru Lisu a syny Jonathana a Bena.

Kromě toho, že se John Larroquette aktivně věnuje filmům a seriálům, tak se také objevuje na divadelní parketech. I když se jedná o poměrně úspěšného herce, tak za své hraní nezískal žádnou významnější cenu.

Foto CC BY 2.0 Nick Step, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Blood and Treasure Jay Reece 2019 2019 1
The Librarians Jenkins 2014 2018 4

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů