Jolene Purdy

Jolene Purdy

Celé jméno: Ray Park
Místo narození: Redondo Beach, California, USA
Známé projekty: Under the Dome, WandaVision, Gigantic

Datum narození: 9.12.1983 (39 let)

Jolene Aiko Purdy se narodila v kalifornském Redondo Beach a vyrůstala spolu se svými rodiči, prarodiči a dvěma sestrami v Terrance. Právě díky prarodičům si už jako malá vybudovala lásku k divadlu a začala brát lekce zpěvu a tance. Poprvé se na jevišti objevila v dětském sboru muzikálu Evita v South Bay Civic Light Opera. Na střední škole se její školní pěvecký sbor spolu s mezinárodní organizací The Thespian Society vypravil do Londýna na předávání British Art Awards, kde získala první místo v kategorii vokální sólistka.

Krátce poté získala roli Cherity Chen ve filmu Donnie Darko (2001), díky kterému se dostala do povědomí diváků. Poté Purdy opět věnovala veškerou svou pozornost studiu. Na hereckou dráhu však nezapomněla. Během léta se vždy účastnila konkurzů, a tak jsme ji mohli vidět v několika epizodních rolích, například v seriálu Boston Legal nebo Judging Amy.

Po dokončení střední školy získala práci vypravěčky v show Alladin Live v Disneylandu, zároveň se také věnovala studiu liberálního umění. I když je herecká kariéra Jolene Purdy teprve v začátcích, má už na svém kontě slušný počet seriálů. V roce 2008 získala roli Molly v seriálu Do Not Disturb, o rok později si zahrála v seriálu 10 Things I Hate About You (Deset důvodů, proč tě nenávidím).

V roce 2010 získala epizodní roli Cary v Breaking Bad (Perníkový táta) a o rok později si spolu s dcerou Meryl Streep, Grace Gummer, zahrála v seriálu Gigantic. Dále si pak zahrála epizodní role v seriálech Glee a Raising Hope (Vychovávat Hope) a v roce 2013 získala roli Dodee Weaver v seriálové jedničce léta Under the Dome.

Foto: CBS


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Under the Dome Dodee Weaver 2013 2014 2

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů