Jordan Fisher

Jordan Fisher

Celé jméno: Jordan William Fisher
Místo narození: Birmingham, Alabama, USA
Známé projekty: Until Dawn, Mákni!, The Flash

Datum narození: 24.4.1994 (29 let)

Jordan Fisher je rodák z amerického Birminghamu, kde se narodil roku 1994, vyrůstal však v Trussvillu. Jde o poměrně známého herce, zpěváka, tanečníka, muzikanta i hráče. Jeho matka ho měla už ve svých šestnácti letech a vzhledem k tomu, že se o něj a jeho sourozence Coryho a Trinity nedokázala postarat, adoptovali je její rodiče.

Od svých jedenácti let byl tedy Jordan vychováván svými prarodiči Rodneym a Pat Fisherovými. Kromě toho jsou jeho předci skutečně mezinárodní, má v sobě totiž nigerijské, khmerské, anglické, pacifické, italské, řecké a skandinávské geny.

Ve věku dvou let se začal věnovat gymnastice, v páté třídě následně projevil zájem o herectví, když si zahrál ve školním divadle. Svým výkonem ohromil svého učitele, a ten mu proto doporučil herecký program, na kterém se Jordan podílel.

Část základní školy se věnoval samostudiu, následně po dokončení střední školy se začal vzdělávat na Jacksonville State University. V roce 2011 se se svou rodinou přestěhoval do Los Angeles, aby mohla naplno odstartovat jeho kariéra.

Prvně na sebe dokázal upozornit jako herec. Po zkušenostech v divadlech si roku 2009 zahrál svou první televizní roli. Jeho první větší rolí se stala postava Jacoba, kterého roku 2012 ztvárnil v seriálu The Secret Life of the American Teenager. Roku 2015 se překvapivě podílel na hře Until Dawn, kde ztvárnil jednu z hlavních postav – Matthewa Taylora.

Od roku 2014 se začal zaměřovat spíše na zpěv. Na svém kontě má singly jako All About Us, Lookin' Like That, Always Summer či Mess. Nazpíval i několik písniček pro filmy, a to i pro ty, ve kterých si zahrál.

Úspěch ale slavil i na televizních obrazovkách, v průběhu let 2015–2017 si zahrál například v seriálech Teen Wolf či Liv and Maddie: Cali Style. Mezi lety 2018–2021 se věnoval i dabování, namluvil totiž animované postavy v seriálech She-Ra and the Princesses of Power, Archibald's Next Big Thing a Archibald's Next Big Thing Is Here.

V roce 2020 na sebe upozornil především dvěma velkými rolemi ve filmech Všem klukům: P.S. Stále tě miluju a Mákni! Následující rok získal roli rychlíka Barta Allena v seriálu The Flash, ve kterém se zdržel delší dobu.

Roku 2020 si vzal za ženu Ellie Woods, se kterou chodil už od doby, kdy byl na vysoké škole. Měli se sice brát už v červenci, ale svatbu museli kvůli koronaviru přesunout na listopad.

Foto CC BY-SA 3.0 Jathan Wilson, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Flash Bart Allen 2021 2022 2

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů