Julian Sands

Julian Sands

Celé jméno: Julian Richard Morley Sands
Místo narození: Otley, Velká Británie
Známé projekty: Crossbones, 24, BansheeDexter

Datum narození: 4.1.1958Datum úmrtí: 14.1.2023 (65 let)

Julian Sands se narodil 4. ledna 1958 v severo­anglickém Otley. V mládí miloval historii a archeologii, ovšem nakonec se rozhodl pro herectví. Po absolvování Londýnské umělecké školy se tedy vrhl na filmovou dráhu.

V televizi objevil v roce 1982, a to v seriálu Play for Today. Následně se začal věnovat spíše filmům a zahrál si několik vedlejších rolí. Debutoval válečným dramatem Privates on Parade, kde se potkal s Johnem Malkovichem a Craigem T. Nelsonem. Opravdu průlomovým filmem jeho kariéry však bylo romantické drama A Room With A View, díky kterému se dostal i za oceán. Hlavní roli získal v roce 1989 a to v hororovém snímku Warlock.

V Americe se představil fanouškům jako Jor-El, otec Supermana, v seriálu Smallville či coby Doci, vrchní převor Oriů, v kultovním sci-fi Hvězdná brána. Vedlejší roli si rovněž střihl i v kriminální komedii Dannyho parťáci 3, kde si zahrál spolu s Georgem Clooneym a Alem Pacinem a znát ho můžete i z páté řady seriálu 24, kde hrál postavu Vladimira Bierka.

Během posledních let se Sands objevil ve filmu Muži, kteří nenávidí ženy a v Banshee, Dexter, Person of Interest, Lipstick Jungle, Crossbones a Gotham.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Gotham Gerald Crane 2015 2015 1
Banshee Juliš 2014 2014 1
Crossbones William Jagger 2014 2014 1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů