Jurnee Smollett

Jurnee Smollett

Celé jméno: Jurnee Diana Smollett
Místo narození: New York City, New York, USA
Známé projekty: Eve's Bayou, Underground, Birds of Prey

Datum narození: 1.10.1986 (36 let)

Jurnee židovskému otci a afroamerické matce dne 1. října 1986 v New Yorku a už v dětském věku začala s hraním. Objevila se v sitcomech "Full House ":series:2710 a Hangin' with Mr. Cooper a poté se svými sourozenci hrála v seriálu On Our Own. Roku 1996, v jejích deseti letech, si připsala celovečerní debut v Coppolově snímku Jack a o rok později excelovala v Eve's Bayou, kde si hlavní roli střihl Samuel L. Jackson. Jurnee následně excelovala i v seriálu Cosby a po boku Sharon Stone se objevila ve filmu Beautiful Joe.

Po skončení studií na nejrůznějších (i hereckých) školách se Jurnee prosadila i v dalších projektech. S Denzelem Washingtonem se objevila ve filmu The Great Debaters, s Jimem Belushim se potkávala v seriálu The Defenders a po jednu sérii se ukazovala i v upířím True Blood. Roku 2016 si Jurnee zahrála ženu boxera Sugar Raye ve filmu Hands of Stone, kde ji doplnili i Usher a Robert De Niro, hlavní roli otrokyně Rosalee sehrála v seriálu Underground. Zatím poslední a rovnou asi i nejslavnější rolí se pro Jurnee stala Black Canary v DC Extended Universe.

Foto: Instagram Jurnee Smollett-Bell


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Justice League Black Canary 2020 2020 1
Lovecraft Country Letitia Lewis 2020 1
True Blood Nicole Wright 2013 2013 1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů