Katey Sagal

Katey Sagal

Celé jméno: Catherine Louise Sagal
Místo narození: Los Angeles, USA
Známé projekty: Ženatý se závazky, Futurama, 8 Simple Rules

Datum narození: 19.6.1954 (69 let)

Catherine Louise Sagal se narodila 19.ledna 1954 v Los Angeles. Její matka byla zpěvačka, producentka a televizní scénáristka Sara Macon, její otec byl imigrant z Ukrajiny Boris Sagal, který se živil jako televizní režisér. Má další čtyři sourozence.

Sagal se nejdříve věnovala pěvecké kariéře. Zpívala vokály několika slavným zpěvákům včetně Gene Simmonse a Bette Midler. V roce 1994 vydala své první sólové album. Nejvíce jí to ale táhlo k televizní tvorbě. Velkou šanci získala se seriálem Mary, kde ztvárnila hlavní postavu. Tento úspěch jí získal roli v sitcom Married with Children, kde si zahrála Peggy, manželku Ala Bundyho. Show se stala obrovským hitem a běžela neuvěřitelných 11 let.

Po tomto úspěchu následovaly spíše menší televizní role. Matt Groening si jí vybral jako hlas pro Leelu, postavu z animovaného seriálu Futurama. Zahrála si vedlejší role v seriálech That '70s Show (matka Stevena Hydea), Glee Artieho Abramse), The Big Bang Theory (matka Penny) nebo Shameless krátkodobá přítelkyně Ingrid). V poslední době se objevila v Netflixovém seriálu Dead to Me jako Judy Hale. Nyní získala hlavní roli v seriálu Rebel. Seriál je inspirovaný životem Erin Brokovichové.

Katey byla třikrát vdaná. V průběhu natáčení seriálu Married with Children prodělala potrat v sedmém měsíci těhotenství, jelikož byla kvůli tomu těhotná i její postava seriálu, scénaristi celou sekvenci, kdy je Peggy těhotná přepsali jako sen, který se jí zdál. Později porodila dvě děti, dceru Sarah Grace v roce 1994 a syna Jacksona Jamese v roce 1996, obě děti má se svým druhým manželem Jackem Whitem. Její třetí dítě, dcera Esmé Louise, kterou má se svým současným manželem Kurtem Sutterem, přišla na svět v roce 2007 díky náhradní matce.

Foto: Instagram Katey Sagal


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Rebel Annie "Rebel" Flynn Ray Bello 2021 2021 1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů