Katie Holmes

Katie Holmes

Celé jméno: Kate Noelle Holmes
Místo narození: Toledo, Ohio, USA
Známé projekty: Dawson's Creek, Batman začíná, Jack a Jill

Datum narození: 18.12.1978 (44 let)

Katie Holmes je známá hollywoodská herečka, která se narodila roku 1978 v Toledu. Její rodiče Martin a Kathleen nevychovávali pouze ji, ale zároveň i její čtyři starší sourozence (má konkrétně tři sestry a jednoho bratra). Kromě toho ji vychovávali v křesťanském duchu.

Vzdělávala se na dívčí škole Notre Dame Academy, kam dříve chodila i její matka, nicméně navštěvovala i chlapecké školy, ve kterých hrála v divadlech. Její otec si přál, aby byla doktorkou, a tak začala chodit na Columbia University.


Holmes však milovala herectví, a tak měla poměrně jasno o tom, kým chce být. Od svých čtrnácti let se věnovala především modelingu, ale poté, co se přihlásila na několik castingů, se jí podařilo získat první roli. Díky tomu bylo rozhodnuto o tom, čemu se bude věnovat.

Kariéru odstartovala roku 1997 vedlejší rolí ve hvězdně obsazeném filmu Ledová bouře. Následně prorazila díky roli Joey Potter, kterou si v letech 1998–2003 zahrála v seriálu Dawson's Creek. Vzhledem k tomu, že tu její postava patřila mezi ústřední, dokázala na sebe upozornit natolik, že o ni tvůrci začali jevit mnohem větší zájem.

V průběhu toho si střihla i několik velkých filmových rolí, zahrála si například ve snímcích Podezřelé chování, Pomsta, Go, Téměř dokonalý zločin, Skvělí chlapi, Telefonní budka, Opuštěná, Zpívající detektiv a Večeře s April. Díky takovému úspěchu se herečka začala soustředit výhradně na filmy.

Další velké role získala ve snímcích Láska na hlídání a Děkujeme, že kouříte. Roku 2005 se objevila v komiksovce Batman začíná, kde ztvárnila Batmanovu lásku Rachel Dawes. Tato postava se sice objevila i v následném pokračování, ale Holmes se do role už nechtěla vrátit, a tak byla přeobsazena Maggie Gyllenhaal.

V průběhu let 2008–2011 si zahrála i ve filmech Ženy v balíku, Romantici, Poslední gigolo, Nebojte se tmy a Uzavřený případ. Významná je především její role v komedii Jack a Jill z roku 2011, za kterou málem dostala Zlatou malinu v kategorii nejhorší vedlejší herečky.

Ve stejném roce se zároveň vrátila i k seriálům. Toho roku si totiž zahrála Jackie Kennedy v minisérii The Kennedys. K této roli se následně vrátila v roce 2017, kdy si ji zahrála v minisérii The Kennedys After Camelot. Kromě toho se objevila i v sitcomu How I Met Your Mother, kde ztvárnila Tedovu vysněnou dívku jménem Naomi.

V průběh druhého desetiletí se pravidelně objevovala v různých neúspěšných filmech, zmiňme například snímky Pomsta je sladká, Days and Nights, Dárce, Neklidná mysl, Dáma ve zlatém, All We Had, Událost velkolepých rozměrů, Loganovi parťáci, Dear Dictator, Coda, Tajemství: Odvaha snít a Brahms: Chlapec 2. Kromě toho se roku 2015 objevila v úspěšném seriálu Ray Donovan, kde ve třetí řadě ztvárnila Paige Finney.

V průběhu natáčení seriálu Dawson’s Creek chodila se svým hereckým kolegou Joshuou Jacksonem, kterého považuje za svou první lásku. Následně roku 2000 poznala herce Chrise Kleina, se kterým se o tři roky později zasnoubila, nicméně se pár rozešel roku 2005.

Nejvíce sledován byl její vztah s populárním hercem Tomem Cruisem. Poznali se v průběhu roku 2005, přičemž se zasnoubili už za necelých sedm týdnů. Jejich vztah byl hojně medializován především ze dvou důvodů – kvůli téměř 20letému věkovému rozdílu herců a kvůli tomu, že Holmes jakožto katolička brzy přijala Cruiseovu víru – scientologii.

Roku 2006 se jim narodila dcera Suri, kterou vychovávali právě ve scientologickém duchu. To se však časem přestalo Holmes líbit, a tak roku 2012 požádala o rozvod. Pár se nakonec skutečně rozvedl, přičemž dcerku dostala do péče herečka.

Jakmile se herečka rozvedla, opět přijala křesťanskou víru. Následně začala roku 2013 chodit s hercem Jamiem Foxxem, ale s tím se nakonec roku 2019 rozešla. Poté chodila ještě s kuchařem Emiliem Vitolem Jr., ale ani jejich vztah nevydržel moc dlouho.

Tvůrci seriálu Friends s ní byli domluveni na tříepizodní roli, nicméně herečka musela roli nakonec odřeknout kvůli konfliktu v rozvrhu. Ze stejného důvodu odřekla i hlavní roli filmu 40 dnů a 40 nocí. Jejím nejoblíbenějším filmem je Svatba mého nejlepšího přítele z roku 1997.

Na začátku své kariéry byla několika časopisy označena za jednu z nejkrásnějších žen na světě. Naopak roku 2011 žalovala časopis Star za to, že psali o její údajné závislosti na drogách. Herečka je známá tím, že nosí rovnátka.

Foto: Volné dílo


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
How I Met Your Mother Naomi 2011 2013 2

Filtr seriálů