Kellan Lutz

Kellan Lutz

Celé jméno: Kellan Christopher Lutz
Místo narození: Dickinson, Severní Dakota, USA
Známé projekty: Twilight sága, The Legend of HerculesTarzan

Datum narození: 15.3.1985 (38 let)

Kellan Christopher Lutz se narodil v roce 1985 v Severní Dakotě. Má jednu sestru a šest bratrů. Vyrůstal na Středozápadě a v Arizoně; kde vystudoval Horizon High School. Na vysokou chodil na Chapman University na chemické inženýrství.

Lutz měl vedlejší role v Model Citizens (2004) a The Comeback (2005); menší role v dílech The Bold and the Beautiful, CSI: NY, Summerland, Six Feet Under, CSI a Heroes. Zahrál si také ve filmech Stick It (2006), Accepted (2006) a Prom Night (2008). V roce 2008 se objevil v minisérii Generation Kill založené na knize Evana Wrighta; a měl hlavní roli ve filmu Deep Winter.

Velký průlom v kariéře přišel s rolí Emmetta Cullena ve filmových adaptacích knižní ságy Stephenie Meyerové, Stmívání, kde hrál ve všech čtyřech filmech. Objevil se také na stanici The CW v roli George Evanse ve spinoffu 90210. Zahrál si divokého Poseidona, boha moří v Immortals (2011). S jeho blízkou kamarádkou s Twilight ságy, Ashley Greenovou, si zahrál ve filmu A Warrior's Heart (2011). V témže roce byl zvažován do role Conana ve připravovaném stejnojmenném filmu, ale nakonec roli získal Jason Momoa. O rok později mu unikla další velká role, role Jeníčka ve filmu Hansel and Gretel: Witch Hunters, kterou nakonec získal Jeremy Renner. V roce 2013 si zahrál v akčním filmu Java Heat, který se natáčel v Indonésii. V roce 2014 si zahrál Herkula ve filmu The Legend of Hercules (2014), ale film propadl u kritiků i diváků. V roce 2016 si zahrál ve filmu Money spolu s Jamiem Bamberem, Jessem Williamsem a Jess Weixlerovou. V roce 2019 získal jednu z hlavních rolí v seriálu FBI: Most Wanted.

Kromě hraní se věnuje i modelingu, např. v roce 2010 byl jedním z modelů X kampaně spodního prádla Calvina Kleina; a ve velkém měřítku se věnuje a přispívá na charitu.

V roce 2017 si vzal modelku a televizní moderátorku Brittany Gonzales. V listopadu 2019 oznámil, že spolu čekají miminko.

Foto: CC BY-SA 3.0 Michael Schilling, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
FBI: Most Wanted Ken Crosby 2020 2021 3

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů