Kenneth Cranham

Kenneth Cranham

Celé jméno: Kenneth Cranham
Místo narození: Dunfermline, Fife, Skotsko, Velká Británie
Známé projekty: Shine on Harvey Moon, Rome, The White Princess

Datum narození: 12.12.1944 (78 let)

Kenneth Cranham je skotský herec, který má na svém kontě již nespočet rolí. Narodil se roku 1944 Ronaldovi a Margaret McKay Cranhamovým. Do jeho života silně zasáhly celkem čtyři herečky. Za ženu měl Dianu QuickFionu Victory, nicméně s oběma je rozvedený. Dále se jednu dobu vídal s herečkami Helen Mirren a Charlotte Cornwell. Má celkem dvě dcery, jednu s Fionou Victory a druhou s Charlotte Cornwell.

Není nutné vypisovat všechny role, které tvoří jeho hereckou kariéru, protože bychom tu byli pěkně dlouho a protože více jak polovina z nich není našim končinám známá, a proto zmíníme jen některé. Hereckou kariéru odstartoval roku 1966.

První větší roli získal v seriálu Danger UXB, kde se objevil ve více epizodách, následně se prosadil v seriálu Shine on Harvey Moon, kde si v letech 1982–1985 zahrál hlavní postavu, tedy Harveyho Moona. Následně měl větší role v seriálech Rules of Engagement, Chimera, El C.I.D. či Without Motive.

Výrazněji se představil ve filmech Hellraiser II: Svázaný s peklem, Zabít Hitlera a Po krk v extázi, poté se roku 2005 objevil v seriálu Rome, kde ztvárnil samotného Gnaea Pompeia Magna. Poté přijímal především epizodní role v různých seriálech.

Další větší role si zahrál ve filmech Valkýra, Uzavřený kruh a Filmové hvězdy neumírají v Liverpoolu a seriálech In the Flesh, kde si zahrál faráře Oddieho, a The White Princess, kde se objevil jako biskup Morton.

Foto: BBC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Rome Gnaeus Pompeius Magnus 2005 2005 1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů