Kevin Costner

Kevin Costner

Celé jméno: Kevin Michael Costner
Místo narození: Lynwood, Kalifornie, USA
Známé projekty: JFK, Osobní strážce, Justice League, Yellowstone

Datum narození: 18.1.1955 (68 let)

Jako malý zpíval ve sboru v baptistickém kostele, psal básně a chodil na hodiny tvůrčího psaní. I přesto, že byl na střední škole poměrně malého vzrůstu, stal se hvězdou školního fotbalového a basketbalového týmu. V roce 1973 se přihlásil na Kalifornskou státní univerzitu ve Fullertonu, kde získal titul v oboru obchod. Na vysoké potkal také svou budoucí první ženu Cynthií Silvovou.

Jeho život se od základu změnil, když náhodou během letu do Mexika potkal Richarda Burtona, ten mu radil, že pokud ho baví herectví, měl by jít za svým snem. Brzy poté dal Costner výpověď v práci a přestěhoval se do Hollywoodu. Ještě než se z něj stala hvězda, tak jezdil s náklaďákem, lovil ryby a jezdil s turistickým autobusem. Pořádnou nabídku získal teprve po šesti letech, kdy si měl střihnout roli ve filmuThe Big Chill, jeho scény byly ale nakonec vystřiženy. Režisér Lawrence Kasdan jsi jej ale pamatoval a v roce 1985 ho obsadil do svého filmu Silverado, čímž odstartovala jeho filmová kariéra.

Od té doby se objevil například ve filmech Bull Durham, Na křídlech vážky, Neúplatní, Tanec s vlky, který i režíroval, Osobní strážce, nebo JFK. K jeho nedávným rolím patří také Al Harrison ve filmu Skrytá čísla, postava Johnatana Kenta ve filmové sérii Justice League či John Dutton v seriálu Yellowstone.

Se svou první ženou Cindy se v roce 1994 rozvedl, měli spolu tři děti, v roce 2004 si vzal Christine Baumgartnerovou, se kterou má rovněž tři děti. Často se objevuje ve filmech s westernovou tematikou.

Foto: Wikipedia


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Yellowstone John Dutton 2018 2023 5
Justice League Jonathan Kent 2013 2016 2

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů