Lauren Holly

Lauren Holly

Celé jméno: Lauren Michael Holly
Místo narození: Bristol, Pennsylvania, USA
Známé projekty: NCIS

Datum narození: 28.10.1963 (59 let)

Lauren Michael Holly se narodila 28. října 1963 v americkém Bristolu. Oba její rodiče jsou vysokoškolští profesoři. Otec Grant učí literaturu a matka Michael Ann dějiny umění. Měla dva sourozence, Alexandera, který ve čtrnácti letech zahynul při požáru a Nicka, který pracuje jako literární agent.

Má vystudovanou literaturu na Sarah Lawrence College, již při studiu si však přivydělávala jako modelka, později začala vystupovat v televizních reklamách a z nich byl jen krůček k účinkování v různých epizodních rolích v televizních seriálech a později i filmech.

V roce 1991 se provdala za herce Dannyho Quinna, ale manželství dlouho nevydrželo a roku 1993 se rozvedli.

Tou dobou už hrála zástupkyni šerifa Maxine Stewartovou v seriálu Picket Fences, což byla její první větší role. Ty další následovaly hned poté. Nejprve roku 1993 role Lindy, manželky Bruce Leeho v životopisném filmu Dragon: The Bruce Lee story a o rok později Mary Swansonové v podivné komedii Dumb & Dumber, kde se seznámila s Jimem Carreyem za kterého se roku 1996 provdala. Ovšem ani toto manželství nebylo šťastné a po necelém roce skončilo rozvodem.

V roce 1996 zazářila jako poručice Emily Lakeová v námořní komedii Down periscope a o rok později v roli letušky Teri Halloranové v napínavém akčním filmu Turbulence. Konec milénia strávila jako doktorka Jeremy Hanlonová v seriálu Nemocnice Chicago Hope.

S novým tisíciletím se jí konečně začalo dařit i v osobním životě, jejím v pořadí třetím manželem se roku 2001 stal bankéř Francis Greco se kterým žije dodnes. Vychovávají spolu tři adoptované syny – Alexandera, George a Henryho. Diváci ji však asi nejvíce znají jako Jenny Shepard, ex-ředitelku NCIS ze stejnojmenného seriálu, kde hrála tři roky.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
NCIS Jenny Shepardová 2005 2008 3

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů