Lauren Tom

Lauren Tom

Celé jméno: Lauren Tom
Místo narození: Highland Park, Illinois, USA
Známé projekty: Friends, Futurama, Men in Trees, Andi Mack

Datum narození: 4.8.1961 (62 let)

Lauren Tom je americká herečka a dabérka, která se narodila roku 1961. Její matkou je Nancy Tom, zatímco jejím otcem Chan Tom, Jr. Má bratra jménem Chan, ale všichni mu přezdívají Chop. Její rodiče se sice také narodili v USA, ale rodina je původem z Číny. Jako malá se chtěla stát tanečnicí.

Nakonec se z ní však stala herečka, která se na divadelních parketách poprvé objevila ve svých 17 letech. Brzy poté se ocitla na televizních obrazovkách a filmových plátnech. Na svém kontě má již spoustu rolí, které jsou malé i velké.

První větší roli se jí podařilo získat roku 1994 ve filmu Všude dobře, doma nejlíp. Poté se objevila jako Julie v seriálu Friends, kde působila v letech 1995–1996. V té době se začala aktivně podílet na dabingu různých animovaných filmů a seriálů.

Mezi její další větší role patří postavy ze seriálů Grace Under Fire, Pepper Ann a DAG. Kolem roku 2000 se podílela na dabování animovaných seriálů Superman, Batman Beyond, The Zeta Project, What's New Scooby-Doo?, Totally Spies!, Fillmore! a Rocket Power.

Na svém kontě má spoustu dalších animovaných rolí jako třeba ty v seriálech W.I.T.C.H., Teen Titans, Me, Eloise, American Dragon: Jake Long, Codename: Kids Next Door, The Replacements a King of the Hill, ale mezi nimi se jednoznačně tyčí dabování Amy Wong v seriálu Futurama, kterému se věnovala v letech 1999–2013.

Z dabování zmiňme ještě její účast na seriálech Samurai Jack, Penn Zero: Part-Time Hero, Trollhunters a DC Super Hero Girls. Kromě toho se však i nadále věnuje hraným rolím. V letech 2006–2008 si zahrála Mai Washington v seriálu Men in Trees. Dále se objevila v menších rolích seriálů The Newsroom, Supernatural a Pretty Little Liars. Od roku 2017 se věnuje seriálu Andi Mack, kde hraje Celii Mack.

Roku 1982 se jejím mužem stal Glenn Lau-Kee, se kterým se o pár let později rozvedla. Roku 1999 si našla nového muže, který se tentokrát stal Curt Kaplan. S ním má syna Olivera Kaplana. O této herečce se dá říci, že se věnuje tolik hraní a dabování, jako se věnuje charitě.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
3 Below Mary Wang 2018 2019 2
Trollhunters Nomura 2016 2018 3
Trollhunters Mary Wang 2016 2018 3
Friends Julie 1995 1996 2

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů