Lee Jung-jae

Lee Jung-jae

Celé jméno: Lee Jung-jae, 이정재
Místo narození: Soul, Jižní Korea
Známé projekty: The Thieves, City of the Rising Sun, Hra na oliheň

Datum narození: 15.12.1972 (50 let)

Lee Jung-jae je jihokorejský herec a model. Objevil ho designér Ha Yong-soo, když pracoval v kavárně. Jako herec debutoval v roce 1993 v televizním seriálu Dinosaur Teacher, díky kterému se prakticky přes noc stal hvězdou a poté byl již téměř vždy obsazován do hlavních rolí.

Jeho herecký průlom přišel v roce 1998 s filmem An Affair. Na ten navázal dalším úspěšným filmem City of the Rising Sun, za který si odnesl cenu Nejlepší herec z předávání cen Blue Dragon Film Awards.

V roce 2000 si zahrál ve filmu Il Mare, v jehož americkém remaku s názvem Dům u jezera si zahrál Keanu Reeves. Film nebyl příliš úspěšný, ale i tak si díky němu herec vybudoval slušnou fanouškovskou základnu. Poté následovali filmy Last Present a The Last Witness, které měly značný úspěch.

V roce 2003 si zahrál v komedii Oh! Brothers, která pojednává o dvou bratrech, z nichž jeden trpí vzácnou nemocí. Film se stal pro Leeho jedním z nejúspěšnějších. V roce 2005 si pak zahrál v akčním blockbusteru Typhoon.

Lee se v roce 2007 nepříliš úspěšně vrátil na televizní obrazovky v dramatu Air City. O rok později se objevil v historické akční komedii The Accidental Gangster and the Mistaken Courtesan.

V roce 2010 si zahrál v erotickém thrilleru The Housemaid, který byl uveden na filmovém festivalu v Cannes a na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. O dva roky později se připojil k hvězdnému obsazení filmu The Thieves, který se stal historicky druhým nejvýdělečnějším jihokorejským filmem.

V roce 2012 si připsal na konto další úspěšný projekt v podobě krátkého filmu El Fin del Mundo od výtvarníků Moon Kyung-wona a Jeon Joon-hoa, který byl promítán na festivalu dOCUMENTA, který je považován za nejprestižnější a nejinovativnější platformu současného umění na světě.

V noirovém thrilleru New World z roku 2013 si zahrál policistu, který se infiltruje do zločinecké organizace. V tom samém roce ztvárnil postavu prince Suyanga v historickém filmu The Face Reader, za který získal cenu Nejlepší herec ve vedlejší roli z Blue Dragon Film Awards a Baeksang Arts Awards. O rok později se objevil v akční komedii Big Match, kde ztvárnil postavu bojovníka, který se snaží zachránit svého bratra.

V roce 2015 slavil úspěch s filmem Assassination odehrávající se v Šanghaji a v Koreji během japonské okupace. O rok později si zahrál v čínském kriminálním dramatu Tik Tok. V ten samý rok si zahrál v kasovním trháku Operation Chromite.

V roce 2017 si zahrál v historickém velkofilmu Warriors of the Dawn a ve fantasy blockbusteru Along With the Gods: The Two Worlds, kde ztvárnil boha smrti. V roce 2019 si zahrál v okultním filmu Svaha: Šestý prst. Ve stejném roce se vrátil na televizní obrazovky v politickém dramatu Chief of Staff.

V roce 2021 si zahrál v úspěšném seriálu Squid Game.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Squid Game Seong Gi-hun 2021 2021 1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů