Mark Addy

Mark Addy

Celé jméno: Mark Ian Addy
Místo narození: York, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: The Thin Blue Line, Game of Thrones, Atlantis

Datum narození: 14.1.1964 (54 let)

Addy se narodil a vystudoval v Yorku. V letech 1982 – 1984 navštěvoval Královskou akademii dramatické tvorby. Nyní žije se svou ženou Kelly a třemi dětmi v Rufforthu, blízko vesnice Horní Poppleton nedaleko Yorku. Addyho předci žili v Yorku od roku 1910, kdy se do města přistěhoval jeho pradědeček. Jeho otec Ian strávil svůj pracovní život jako sklář.

Addy se objevil v televizi poprvé v roce 1988 ve snímku A Very Peculiar Practise, který následovaly snímky jako Heartbeat, Band of Gold, Married with Children, Bruised Fruit, Peak Practice, Too Much Sun a Sunnyside Farm. Zahrál si Billa Millera v sitcomu Still Standing a detektiva Boyla v druhé sérii britského sitcomu The Thin Blue Line. Objevil se také v komediálním seriálu Bonkers nebo v seriálu Bike Squad jako seržant John Rook.


Jednou z jeho posledních významných rolí jsou král Robert Baratheon ze seriálu Game of Thrones a Hercules ze seriálu Atlantis. Od roku 2009 bylo možné Addyho zahlédnout s Fay Ripley i v několika reklamách na Tesco Clubcard.

Jednou z jeho velkých filmových rolí byla vedlejší role ve filmu The Full Monty a role Freda Flintstone ve filmu z roku 2000 Flintstoneovi jedou do Rock Vegas. V této roli, stejně jako ve Still Standing hrál Addy pracujícího člověka. Další jeho rolí byla vedlejší role ve filmu Jack Frost, kde si zahrál s Michaelem Keatonem. V roce 2001 si zahrál sluhu ve filmu Down to Earth a roli Rolanda ve filmu Příběh rytíře. Zahrál si také Davida Phillbyho ve filmu The Time Machine a jako kapitán lodi se objevil na okamžik i ve filmu Cesta kolem světa za 80 dníJackie Chanem a Stevem Cooganem. V roce 2010 se objevil ve filmu Robin Hood jako Friar Tuck.

Addy se nevyhýbá ani divadelním prknům. V roce 2006 hrál Kecina Snella v divadelní hře Donkey's Years v londýnském Comedy Theatre. V letech 2007 – 2008 se objevoval v Britském národním divadle jako DogberryMuch Ado About Nothing a jako Hjalmar Johansen v divadelní hře Fram.

Foto: HBO


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.