Mark McKinney

Mark McKinney

Celé jméno: Mark Douglas Brown McKinney
Místo narození: Ottawa, Kanada
Známé projekty: Superstore

Datum narození: 26.6.1959 (64 let)

Kanadský komik a herec se narodil do rodiny diplomata; spolu se sourozenci tudíž strávil dětství cestováním – vyrůstal mimo jiné v Trinidadu, Paříži, Mexiku a Washingtonu, D.C. Jeho mladší bratr Nick je také komik. Mark navštěvoval internátní školu Trinity College v Port Hope v Ontariu a chvíli studoval politologii na Memorial University of Newfoundland.

Začínal jako improvizační komik v divadelní společnosti Loose Moose v Calgary. Tam potkal Bruce McCullocha a spolu založili komediální skupinu The Audience. Nakonec přesídlili do Toronta, kde spolu s Davem Foleym a Kevinem McDonaldem dali dohromady kočovné divadlo. V roce 1985 tak vzniklo komediální seskupení The Kids in the Hall. Po jeho skončení účinkoval Mark mezi lety 1995 a 1997 v Saturday Night Live, kde parodoval sedmadvacet známých osobností, například Mela Gibsona, Billa Gatese nebo Ellen Degeneresovou. Objevil se ve filmech Noc v Roxbury (1998), Burani ve městě (1999), Samotáři v New Yorku (1998), a jiných.

Je spolutvůrcem a scenáristou uznávaného tragikomického seriálu Slings and Arrows (2003 – 2006) o zákulisí kanadské shakespearovské divadelní společnosti, která se potýká s finančními problémy. V seriálu také účinkoval. Od roku 2015 hraje vedoucího supermarketu Glenna v seriálu Superstore.

Foto: NBC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Superstore Glenn Sturgis 2015 5

Filtr seriálů