Marlo Thomas

Marlo Thomas

Celé jméno: Margaret Julia Thomas
Místo narození: Detroit, Michigan, USA
Známé projekty: The Joey Bishop Show, That Girl

Datum narození: 21.11.1937 (85 let)

Marlo Thomas je americká herečka, která se proslavila především díky svým rolím v seriálech. Narodila se roku 1937 jako nejstarší dítě komika Dannyho Thomase a jeho manželky Rose Marie Cassaniti. Má sestru jménem Terre a bratra jménem Tony, který se věnuje práci filmového a televizního producenta.

Narodila se sice v Detroitu, ale vyrůstala v Beverly Hills. Vzdělávala se na Marymount High School v Los Angeles. Následně se věnovala učitelství na University of Southern California. Do profesního života nakonec zahrnula svou přezdívku Marlo místo rodné Margaret, i když jí doma vždy přezdívali Margo.

Tato herečka má na svém kontě již spoustu rolí, které tvoří především ty seriálové. Kariéru odstartovala roku 1960 a už následující rok se jí podařilo získat větší roli v seriálu The Joey Bishop Show. Přelom nastal roku 1965, kdy se jí povedlo získat její životní roli. Tento rok totiž byla obsazena do role Ann Marie, kterou si až do roku 1971 zahrála v seriálu That Girl. Jednalo se o hlavní postavu celého seriálu.

Diváci ji mohou znát díky menším rolím v seriálech Frasier a Friends. Navíc se tato herečka objevila i ve filmech Deuce Bigalow: Dobrej striptér, Two Against Time a Záhadná smrt.

Delší dobu chodila s textařem a kreslířem Herbem Gardnerem, ale nakonec si roku 1980 vzala za muže Phila Donahuea. Společně nemají žádné dítě, nicméně Donahue měl již pět dětí z prvního manželství, takže společně vychovávali tyto děti.

Foto CC BY 2.0 Alan Light, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Friends Sandra Green 1996 2002 2

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů