May Calamawy

May Calamawy

Celé jméno: May El Calamawy
Místo narození: Bahrajn
Známé projekty: Ramy, Moon Knight

Datum narození: 28.10.1986 (36 let)

May Calamawy je herečka pocházející z Bahrajnu, která se narodila roku 1986. Je dcerou egyptského otce a palestinské matky. V mládí často cestovala, kromě rodné země jednu dobu bydlela v hlavním městě Kataru. Následně se přestěhovala do USA, kde nejdříve žila v Texasu, poté v Massachusetts.

Střední školu vystudovala v rodném Bahrajnu, poté zamířila do USA, kde studovala na Emerson College. Zde se zaměřovala na divadelní obor. Kromě toho se studiu herectví věnovala i v New Yorku. Na velmi dobré úrovni ovládá angličtinu a arabštinu.

Kariéru sice odstartovala už v roce 2006, ale tehdy se věnovala jen krátkometrážním snímkům. Pořádně se prosadila až roku 2017, kdy se objevila hned v několika seriálech. Jednou z jejích prvních rolí je postava Faizy, kterou si zahrála v minisérii The Long Road Home.

Poté, co se v letech 2019–2020 věnovala roli Deny Hassan v seriálu Ramy, získala roku 2022 jednu z hlavních rolí komiksové minisérie Moon Knight. Zde si konkrétně zahrála Laylu El-Faouly.

Foto: Hulu


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Moon Knight Layla El-Faouly 2022 2022 1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů