Mekia Cox

Mekia Cox

Celé jméno: Mekia Cox
Místo narození: Saint Croix, Americké panenské ostrovy
Známé projekty: 90210, Undercovers, Once Upon a Time, Chicago Med, The Rookie

Datum narození: 18.11.1981 (41 let)

Mekia Cox pochází ze St. Crox, největšího ostrova Amerických panenských ostrovů. V sedmi letech, poté co pět let studovala tanec na ostrovech, se s rodinou přestěhovali do Orlanda na Floridě. V roce 1989 byla Mekia pozvána, aby se účastnila Magic Kingdom Christmas Spectacular od Disney. Jako dětský herc se objevila v pořadech Nickeleodeona včetně My Brother and Me, Kenan and Kel a All That. V roce 1999 vystudovala střední školu dr. Phillipse. V roce 2003 získala bakalářský titul v hudbě na Floridské státní univerzitě. O letních prázdninách pracovala v divadle v Charlotesville, kde hrála v několika představeních a také měla opakující roli v Nickelodeonově sitcomu Noah Knows Best.

Po vystudování si zahrála Sarah v Ragtime, muzikálu v divadle Merry-Go-Round v Auburnu. Poté dva roky s divadlem cestovala a hrála Carmen v Fame a Brendu v Smokey Joe's Café. Po konci turné, získala první televizní roli a přestěhovala se do Los Angeles, kde dodnes bydlí.


Prvně samozřejmě měla epizodní role v seriálech jako CSI: NY, Half & Half,One Tree Hill či Bones. V roce 2009 se ji podařilo získat první televizní opakující roli a to ve druhé řadě seriálu 90210. To ji mohlo hned následující rok získat svoji první hlavní roli a to v seriálu Undercovers, kde hrála Lizzy Gilliamovou. Seriál byl ale díky nízké sledovanosti po první sérii zrušen.

Neúspěch seriálu se mírně podepsal na zisku důležitých rolí a Mekia se v dalších letech objevila znovu pouze v epizodních rolích – seriály jako The Mentalist, Necessary Roughness, Mob City, Leverage, Almost Human, Gotham, Grey's Anatomy či Criminal Minds. Až v roce 2016 se jí znovu podařilo získat lepší role a to prvně v seriálu Impastor, kde se objevila ve třech dílech. Následně získala hlavní roli v druhé řadě Secrets & Lies, kde hrála Amandu Warnerovou. A v neposlední řadě vedlejší roli v Chicago Med, ve kterém se do dnešní doby objevuje jako epidemioložka Robin Charlesová a dcera jedné z hlavních postav. Následující rok dostala další hlavní roli a to v sedmé a poslední řadě Once Upon a Time, kde hrála Tianu / Sabine. A v roce 2019 se jí podařilo získat další hlavní roli a to ve druhé řadě The Rookie, kde hraje detektivku Nylu Harperovou.

Foto: CC BY-SA 2.0 Konnie, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Chicago Med Robin Charlesová 2016 2019 4

Filtr seriálů