Mikkel Boe Følsgaard

Mikkel Boe Følsgaard

Celé jméno: Mikkel Boe Følsgaard
Místo narození: Rønne, Dánsko
Známé projekty: The Legacy, The Rain, The Chestnut Man

Datum narození: 1.5.1984 (39 let)

Mikkel Boe Følsgaard je dánský herec, který se zviditelnil na 62. ročníku mezinárodního filmového festivalu tradičně konaného v Berlíně. Za ztvárnění krále Christiana VII. ve snímku A Royal Affair si odnesl Stříbrného medvěda za nejlepšího herce. V té době ještě ani nebyl absolventem Dánské národní divadelní a taneční školy.

V televizi debutoval už v roce 1996, kdy si zahrál malého chlapce Carla v seriálu Bryggeren. Hlavní roli získat o několik let později, kdy byl žádaný v dánském rodinném drama The Legacy. Seriál se zaměřuje na život a strasti rodiny zasazené do situace, kdy se matka čtyř dětí náhle rozloučí se světem. Každý ze sourozenců se následně snaží urovnat si život, který se jim po pohřbu převrátil vzhůru nohama. V letech 2018 až 2020 se Følsgaard usadil na Netflixu. V postapokalyp­tickém seriálu The Rain se objevil jako Martin, jeden z přeživších šíleného vládního experimentu, kvůli němuž byl do deště nasazen nebezpečný virus, jenž vyhladil všechno živé. Følsgaard nemá pochmurných příběhů dost, a proto šel na casting do severské detektivky The Chestnut Man, kde rovněž získal hlavní roli po boku herečky Danicy Curcic. Společně se budou snažit dopadnout sériového vraha, který u svých obětí zanechává postavičky vyrobené z kaštanů.

Følsgaard je ženatý s Frejou Fiis, se kterou vychovává dceru a syna.

Embed from Getty Images

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů