Ming-Na Wen

Ming-Na Wen

Celé jméno: Ming-Na Wen (溫明娜)
Narozena: Coloane Island, Macao, Čína
Známé projekty: ER, Stargate Universe, Agents of S.H.I.E.L.D.

Datum narození: 20.11.1963 (56 let)

Přestože se narodila v čínském Macau a část dětství prožila v Hong Kongu, Ming-Na Wen se brzy se svou matkou, nevlastním otcem a starším bratrem přestěhovala do amerického New York City. Ještě později se celá rodina opět přestěhovala, tentokrát do pennsylvanského Pittsburghu, kde vystudovala bakaláře umění na univerzitě Carnegie Mellon.

Na televizních obrazovkách se poprvé objevila v roce 1988 prostřed­nictvím seriálu As the World Turns. Následovaly další seriálové role, jako například v The More You Know, či dokonce ve filmech. Vedle akčního Street Fighter: Poslední boj na sebe upozornila především v roce 1993 rolí v dramatu Klub šťastných žen.


Právě na tento úspěch navázala její první velká role doktorky Jing-Mei Chen v seriálu Pohotovost, kde vystupovala v letech 1994 až 1995 a později od roku 1999 až do roku 2004.

Vedle klasického herectví se Ming-Na často věnuje i dabingu animovaných filmů, seriálů či videoher. Do této části její filmografie patří kupříkladu filmy Legenda o Mulan či Final Fantasy: Esence života, seriály Spawn, Batman vítězí nebo Adventure Time. Mezi její novější projekty patří role v hraných televizních seriálech jako Dva a půl chlapa, Private Practice nebo Hvězdná brána: Hluboký vesmír. Nově Ming-Na Wen vystoupí v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. stanice ABC v roli agentky Melindy May.

Ming-Na Wen dnes žije v Kalifornii se svým manželem Ericem Michaelem Zeem a jejich dvěma dětmi, dcerou Michaelou a synem Cooperem Dominicem.

Foto: CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikipedia Commons


Hraje v

Filtr seriálů