Natalie Dormer

Natalie Dormer

Celé jméno: Natalie Dormer
Místo narození: Reading, Berkshire, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: The Tudors, Elementary, Game of Thrones, Hunger Games

Datum narození: 11.2.1982 (35 let)

Natalia od dětství studovala moderní tanec, balet a jazz a v osmnácti letech se přestěhovala do Londýna, aby mohla studovat herectví na prestižní Weber Douglasově akademii. Její talent byl zřejmý, a proto brzy získala roli ve filmu Casanova. Ve filmu také získala možnost zužitkovat své šermířské umění (je členkou londýnské šermířské akademie).

Ačkoli jejím filmovým debutem byla Victorie, její dosud zlomová role je Anna Boleynová v historickém seriálu The Tudors, kde si v letech 2007 – 2008 zahrála milenku a posléze manželku Jindřicha VIII. Za svůj herecký výkon v druhé sezóně seriálu získala velká uznání kritiků.


Následovala role ve filmu Kapitán America: První Avenger a Rivalové. Poté se objevila jako Jamie Moriarty a zároveň její alias Irene Adlerová coby osudová láska a zároveň nemesis Sherlocka Holmese v seriálu Elementary.

Pak už se z ní stala hvězda první kategorie, když byla obsazena do role Margaery Tyrell v megahitu Game of Thrones. Ve fantasy žánru zůstala i nadále a zahrála si v další úspěšné sérii Hunger Games.

Foto CC BY-SA 4.0 FameFlynet, Wikimedia Commons


Hraje v

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.