Natalie Dormer

Natalie Dormer

Celé jméno: Natalie Dormer
Místo narození: Reading, Berkshire, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: The Tudors, Elementary, Game of Thrones, Hunger Games

Datum narození: 11.2.1982 (41 let)

Natalia od dětství studovala moderní tanec, balet a jazz a v osmnácti letech se přestěhovala do Londýna, aby mohla studovat herectví na prestižní Weber Douglasově akademii. Její talent byl zřejmý, a proto brzy získala roli ve filmu Casanova. Ve filmu také získala možnost zužitkovat své šermířské umění (je členkou londýnské šermířské akademie).

Ačkoli jejím filmovým debutem byla Victorie, její dosud zlomová role je Anna Boleynová v historickém seriálu The Tudors, kde si v letech 2007 – 2008 zahrála milenku a posléze manželku Jindřicha VIII. Za svůj herecký výkon v druhé sezóně seriálu získala velká uznání kritiků.

Následovala role ve filmu Kapitán America: První Avenger a Rivalové. Poté se objevila jako Jamie Moriarty a zároveň její alias Irene Adlerová coby osudová láska a zároveň nemesis Sherlocka Holmese v seriálu Elementary.

Pak už se z ní stala hvězda první kategorie, když byla obsazena do role Margaery Tyrell v megahitu Game of Thrones. Ve fantasy žánru zůstala i nadále a zahrála si v další úspěšné sérii Hunger Games.

Foto CC BY-SA 4.0 FameFlynet, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Penny Dreadful: City of Angels Magda 2020 2020 1
Hunger Games Cressida 2014 2015 2
Elementary Jamie Moriartyová 2013 2015 3
Game of Thrones Margaery Tyrell 2012 2016 5

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů