Neil Flynn

Neil Flynn

Celé jméno: Neil Richard Flynn
Místo narození: Chicago, Illinois, U.S
Známé projekty: Scrubs, The Middle

Datum narození: 13.11.1960 (63 let)

Narodil se 13. listopadu 1960 v Chicagu jako dítě Irských potomků. Jeho rodina ale v Chicagu nesetrvala dlouho a přestěhovala se i s malým Neilem do Illiois, kam také Neil chodil na střední školu. Už tehdy projevoval Neil zájem o herectví a to především o komediální žánr. Se svým kamarádem Mikem tak vyhrál soutež Komediálních duetů na státní úrovni. Později na Bradleyho univerzitě v Illinois byl součástí celonárodně uznávaného debatního klubu – „Bradley University Speech Team“.

Nejdříve působil v divadlech Steppenwolf a Goodman, kde dostal možnost hrát i několik hlavních rolí. Později se dal i na dráhu filmovou, kde ho hlavně vidíme v policejních rolích. Jeho větší filmová role dorazila až v roce 1999, kdy dostal cenu NBR Award za nejlepší skupinový herecký výkon ve dramatu Magnolia. V posledních letech jsme ho mohli zahlédnout také ve filmu Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull, kde hrál agenta Smitha z FBI.

Neil se dostal i do televizního světa, kde získal hlavní roli v seriálu Scrubs, kde hraje uklízeče, který doktorům znepříjemňuje práci. Původně měl totiž hrát jen v úvodním díle, ale jelikož byl velmi populární, tak se dostal i do dalších dílů. Neil do dnes od roku 2009 hraje hlavní roli v seriálu The Middle, kde hraje otce chaotické rodiny Hecků.

Foto Steve Granitz, WireImage


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Middle Mike Heck 2009 2018 9

Filtr seriálů