Neil Napier

Neil Napier

Celé jméno: Neil Napier
Místo narození: Montréal, Ontario, Kanada
Známé projekty: Assassin's Creed III, Bullet in the FaceHelix

Neil Napier je kanadský herec, který se narodil v Montréalu. V mládí se věnoval především sportům, a to konkrétně ragby, fotbalu a hokeji. Nakonec si však zvolil kariéru herce. Aktuálně žije v Los Angeles. Když se zrovna nevěnuje hraní, tak si rád zahraje hokej, zacvičí si jógu nebo si zahraje na kytaru.

Kariéru zahájil roku 2001, přičemž většina jeho rolí je tvořena malými a nevýraznými postavami. I přesto má však na kontě několik zajímavých projektů. Trochu více na sebe upozornil roku 2007 v seriálu The Business, kde si zahrál Wendella Coopera. Tato role byla jeho první větší.

Roku 2012 jsme ho mohli vidět v minisérii Bullet in the Face, kde si zahrál Karla Hagermana. Jeho největší rolí je jednoznačně postava Dr. Petera Farraguta, kterého si v letech 2014–2015 zahrál v seriálu Helix. Poté se ještě objevil v seriálech 19–2, The Disappearance a Blood and Treasure.

Napier má za sebou i poměrně úspěšnou kariéru dabéra. Využívá ho především společnost Ubisoft k tomu, aby daboval různé postavy ve hrách Assassin‘s Creed. Slyšet jsme ho mohli v dílech Assassin's Creed III, Assassin's Creed IV: Black Flag a Assassin's Creed: Unity, přičemž nejvíce byl slyšet právě v Assassin's Creed III, kde namluvil hlavního padoucha, Charlese Leeho.

Herectví se vyučil na John Abbott College, kde studoval v letech 1987–1990. Mluví anglicky i francouzsky.

Foto: Syfy


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Blood and Treasure Rick Yates 2019 2019 1
Helix Peter Farragut 2014 2015 2

Filtr seriálů