Olivia Cooke

Olivia Cooke

Celé jméno: Olivia Kate Cooke
Místo narození: Oldham, Greater Manchester, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Ouija, Bates Motel, Ready Player One: Hra začíná

Datum narození: 27.12.1993 (28 let)

Olivia Cooke je původem anglická herečka, která se narodila v prosinci roku 1993. Je dcerou Johna Cookea a Lindsy Cooke. Má mladší sestru jménem Eleanor. Když byla malá, tak se její rodiče rozvedli, kvůli čemuž musela žít pouze se svou sestrou a matkou. Chodila na Royton and Crompton Secondary School a herectví studovala na Oldham Sixth Form College.

Jako malá se věnovala baletu a gymnastice, herectví se věnovala už od svých osmi let, když působila v místním divadle. Kromě hraní se dnes příležitostně věnuje zpívání.


Olivia Cooke je skutečně talentovanou herečkou, protože už od začátku kariéry bere jednu větší roli za druhou. Poprvé jsme ji mohli vidět v minisérii Blackout, kde si zahrála Meg Demoys. Nato se objevila v další minisérii, tentokrát v The Secret of Crickley Hall. Poté jsme si jí mohli všimnout ve filmech Signál z neznáma, Ouija, Já, Earl a holka na umření, The Limehouse Golem a Katie se loučí, ve kterých měla většinou hlavní role. Roku 2018 se objevila v populárním filmu Ready Player One: Hra začíná jako Samantha.

Úspěšná je i na poli seriálů. V letech 2013–2017 hrála jednu z hlavních rolí v seriálu Bates Motel, kde ztvárnila nemocnou Emmu. Poté jsme ji ještě mohli vidět v minisérii Vanity Fair, kde si zahrála Becky Sharp.

Díky seriálu Bates Motel se pravidelně stýká s Freddiem Highmorem a Nicolou Peltz, které považuje za blízké přátele.

Foto CC BY-SA 2.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Vanity Fair Becky Sharpová 2018 2018 1
Bates Motel Emma Decody 2013 2017 5

Filtr seriálů