Paul Walker

Paul Walker

Celé jméno: Paul William Walker IV
Místo narození: Glendale, Kalifornie, USA
Známé projekty: Taková normální holka, Rychle a zběsile, Jízda do pekel

Datum narození: 12.9.1973Datum úmrtí: 30.11.2013 (40 let)

Paul Walker se narodil v Kalifornii. Jeho matka Cheryl je modelka a otec Paul William Walker je dodavatel kanalizace a boxer. Je nejstarší z pěti sourozenců. Chodil na střední školu v San Fernando Valley a v roce 1991 vystudoval Village Christian School. Vyrostl v rodině mormonů. Po střední škole chodil na několik univerzit v Jižní Kalifornii, převážně zabývající se hlubinnou biologii.

Walker se poprvé objevil jako batole v reklamách pro Pampers. Už od dvou let dělal model a od roku 1985 se začal objevovat v seriálech jako Highway to Heaven, Who's the Boss?, The Young and the Restless a Touched by an Angel. Jeho filmová kariéra započala v roce 1986 v hororo-komediálním filmu Příšera z šatníku. V roce 1987 se objevil v Naprogramovaná k vraždě, malorozpočtovém filmu o kyborzích s Robertem Gintym. V roce 1993 hrál Brandona Collinse v telenovele The Young and the Restless. Spolu s Heather Tom byli za své role nominovaní na cenu Youth in Film. V roce 1998 si zahrál v komedii Blázni v parku, která mu konečně získala slávu. To následně vedlo k podpůrným rolím ve filmech jako Městečko Pleasantville (1998), Varsity Blue (1999), Taková normální holka (1999) a Lebky (2000).

V roce 2001 přišla jeho průlomová role, kdy si zahrál po boku Vina Diesela v úspěšném akčním filmu Rychle a zběsile. Roli si poté zopakoval v pokračování Rychle a zběsile (2013). Hlavní role díky tomu získal i ve filmech jako Jízda do pekel (2001), Proud času (2003) a Do hlubiny (2005). Měl podpůrnou roli v Eastwoodově adaptaci Vlajky našich otců (2006).

Poté hrál v akčních thrillerech Zběsilý útěk (2006) a Osm statečných (2006). Osm statečných získalo pozitivní kritiku a umístilo se v prvním týdnu promítání na prvním místě. Poté si zahrál v nezávislém snímku Projekt LAZAR (2008). Následně se vrátil do franšízy Rychle a zběsile a zopakoval si roli Briana O'ConneraRychlí a zběsilí (2009). Poté se objevil v akčním filmu Gangsteři (2010). Znovu si zopakoval roli Briana v dalších dílech Rychle a zběsile 5 (2011) a Rychle a zběsile 6 (2013). Za tento film získal v roce 2014 cenu MTV Movie. Byl součástí obsazení Pawn Shop Chronicles: Historky ze zastavárny (2013), což bylo jeho posledním filmem vysílaným před jeho smrtí.

(Obsazení Rychle a zběsile 5, Foto: CC BY 2.0 Jack Zalium, Wikimedia Commons)

Krátce po jeho smrti byl vysílán film Zběsilý útěk, který pojednával o hurikánu Katrina. Také byl dokončen akční film Doupě, remake francouzského filmu District 13. V době smrti natáčel Rychle a zběsile 7, který měl mít premiéru v červenci 2013. Film byl dokončen s jeho bratry Calebem a Codym jako jeho dvojníky a CGI, a jeho premiéra byla posunuta na duben 2015.

Žil v Santa Barbaře se svými psy. S krátkodobou přítelkyní Rebeccou Soterors měl dceru Meadow Rain Walker, která prvních třináct let žila s matkou na Havaji a poté od roku 2011 žila s Paulem v Kalifornii. Jejím kmotrem je Vin Diesel. Měl hnědý pás v brazilském jiu-jitsu a posmrtně získal černý pás. Zajímal se o podmořskou biologii. Vášnivým koníčkem byl také sběr závodních aut. Měl jich alespoň třicet.

30. listopadu 2013 Walker s Roger Rodasem opustili Walkerovu charitativní akci pro oběti havajského hurikánu. Rodas řídil svoje Porsche a na úseku s povolenou rychlostí 72 km/h nabourali do betonového sloupků a dvou stromů. Auto začalo okamžitě hořet a oba na následky zranění a popálenin zemřeli. Policie uzavřela případ jako nehodu způsobenou velkou rychlostí (130–150 km/h) a sjetými pneumatikami.

Foto: CC BY-SA 3.0 Andre Luis, Wikimedia Commons

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů