Phill Lewis

Phill Lewis

Celé jméno: Phillip David Lewis
Místo narození: Uganda
Známé projekty: The Suite Life of Zack and Cody, Total Drama Island

Datum narození: 14.2.1968 (55 let)

Phill Lewis je ugandský herec, který se narodil roku 1968. Jeho otec je Delano Lewis, bývalý velvyslanec v USA, a jeho matkou je Gayle Lewis. Má celkem tři bratry. Jeho manželkou je Megan Benton Lewis, se kterou má dvě dcery.

Během pobytu v USA se začal zajímat o herectví, kterému se nakonec začal profesionálně věnovat už od roku 1986. Na svém kontě má velké množství rolí, mezi kterými jednoznačně kralují ty seriálové. Na začátku své kariéry se objevil například v seriálech A Different World, Teech či Hardball.

V letech 1995–1998 se objevoval v seriálu The Wayans Bros., ve kterém si zahrál TCho. Dále se roku 2003 objevil krátce v seriálu Friends, ve kterém si zahrál Chandlerova šéfa Stevea. V té době se však už věnoval seriálu Yes, Dear, ve kterém si v letech 2001–2006 zahrál Roye.

Rok 2005 byl pro něj přelomový, protože v té době získal svou největší roli. Když nebudeme počítat roli Dupera, kterého v letech 2005–2017 sem tam namluvil v seriálu American Dad!, tak ho můžeme znát ze seriálu The Suite Life of Zack and Cody, ve kterém se pravidelně objevoval jako Marion Moseby. Tuto stejnou postavu si následně zahrál i v seriálu The Suite Life on Deck.

Dále jsme ho mohli vidět v seriálech Scrubs a The Big C. V letech 2007–2012 namluvil postavu DJaye v seriálu Total Drama Island a věnoval se i seriálu Special Agent Oso, ve kterém namluvil agenta Wolfieho.

Roku 1991 byl zavřen do vězení za usmrcení Isabel Duarte, kterou zabil během autonehody, když byl zrovna pod vlivem alkoholu. Soud ho odsoudil na pět let do vězení, ale herec si ve výsledku odseděl jen jeden rok. I přesto byl však následné dva roky v podmínce a musel si odpracovat 350 hodin veřejně prospěšnými pracemi.

Foto CC BY-SA 3.0 Jennifer, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
American Dad! Duper 2005 2023 15

Filtr seriálů