Ryan Dorsey

Ryan Dorsey

Celé jméno: Ryan Keith Dorsey
Místo narození: Chesapeake, Západní Virginie, USA
Známé projekty: Justified

Datum narození: 19.7.1983 (38 let)

Ryan Dorsey je americký herec, který se narodil roku 1983 v Západní Virginii. Po vystudování základní školy se přestěhoval do Severní Karolíny, kde pokračoval ve studiu. Zde však moc dlouho nevydržel, nakonec se vrátil do rodného státu, kde studoval na Riverside High School.

Na střední škole se věnoval sportování, ale po ošklivém zranění projevil zájem o herectví. Následně studoval na Western Carolina University, kde uvažoval nad tím, že se bude opět věnovat sportu, ale nakonec si to rozmyslel, přestěhoval se do New Yorku a začal tu chodit na konzervatoř.


Kariéru odstartoval roku 2011 a začal být pomalu obsazován. Získával pouhé epizodní role, nicméně roku 2015 se dokázal prosadit trochu více, když byl obsazen do seriálu Justified jako Earl. Ani jeho následující role nebyly nikterak velké, nicméně už nesbíral pouze epizodní role. Více si zahrál například v seriálech Pitch, Ray Donovan, Runaways, Bosch, Yellowstone a Stumptown.

Roku 2010 poznal americkou herečku Nayu Riveru, se kterou chvíli chodil, ale pak se rozešli. Následně spolu začali chodit znovu, a to v roce 2014, kdy se taktéž vzali. O rok později se jim narodil syn Josey Hollis, kterého jeho matka učila mluvit anglicky i španělsky.

Jejich manželství však nebylo nijak šťastné, Rivera totiž obviňovala svého manžela z domácího násilí. Pár se nakonec rozvedl po čtyřech letech manželství. Bývalí manželé se domluvili na tom, že se o syna Joseyho bude starat jeho matka, zatímco ho otec může pravidelně navštěvovat.

V létě roku 2020 však herečka zemřela, utopila se v jezeře, na které se vydala společně se svým synem. Jejímu synovi se však naštěstí nic nestalo a soud věnoval jeho opatrovnictví jeho otci. Dorsey tedy nyní vychovává svého syna sám.

Foto: Netflix


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Runaways Mike 2018 2018 1

Filtr seriálů